20 Май 2024понеделник22:41 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

За детския труд

/ брой: 172

автор:Деси Велева

visibility 824

Интересът на ученици към работа през ваканциите расте, все повече са издадените разрешения от Инспекцията по труда за наемане на работа на непълнолетни. Тенденцията на засилване на желанието на децата към труд не е от тази година, нито от миналата. И изобщо не е повод за гордост. Тя е резултат от два нелицеприятни факта. От една страна, някои подрастващи изпитват силна нужда от средства, не просто защото искат да си купят скъпи маратонки или да се поглезят с излишни придобивки, а тъй като семействата им не се справят с ежедневните си разходи. В тези фамилии детският труд е необходимост, а не лятно забавление на търсещ самостоятелност тийнейджър. Така че място за хвалби в случая няма.
От друга страна, стремежът за работа на младите хора под 18 години, показва простия и ясен за тях извод, че полза от образование няма и колкото по-бързо се махнеш от училището, толкова по-добре ще ти бъде. Младежите са все по-практично настроени в светогледа си и от ранна възраст са установили, че тези, които не учат, често се справят финансово по-лесно в живота. Затова заплата на млади години блазни децата повече, отколкото да трупат знания, умения в училище, да полагат усилия да учат, да напрягат главите си, а не ръцете си.
Мястото на учениците е в училище, над книгите, дори пред компютъра, когато чрез него получават нови знания. Те не трябва да присъстват на нискоквалифицирания трудов пазар, който сега ги привлича с минималната си заплата. Защото днес тя ще им донесе хубави джобни, но утре няма да издържа тях и семействата им. Децата ясно трябва да разберат, че приоритет до пълнолетието им е образованието. Ролята на родители им е да ги пращат в класната стая редовно и мотивирани, а не на трудовия пазар, за да видят уж какво е отговорност и самостоятелност. Тези неща се учат първо вкъщи.

Енергетиката катастрофира при ГЕРБ и ПП-ДБ

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 92

"Булгаргаз" продава капацитета си в турските терминали

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 92

Харчим най-много за храна и жилище

автор:Дума

visibility 278

/ брой: 92

Майдан в Грузия?

автор:Дума

visibility 341

/ брой: 92

Косово подобрява социалното подпомагане

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 92

Накратко

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 92

Порои и наводнения в Западна Европа

автор:Дума

visibility 301

/ брой: 92

Странни статистики

автор:Евгени Гаврилов

visibility 334

/ брой: 92

Не разпилявайте гласа си

автор:Дума

visibility 334

/ брой: 92

Проповедниците на лъжата

автор:Александър Симов

visibility 319

/ брой: 92

Не харесвам привилегиите на политиците

автор:Дума

visibility 323

/ брой: 92

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ