10 Юли 2026петък12:00 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Жълт код за дъжд в Източна България в петък

автор:Дума

visibility 4345

Жълт предупредителен код за валежи от дъжд е издаден от Националния институт по метеорология и хидрология за 11 области в Източна България.

През нощта в западната половина от страната ще вали сняг, в източната - дъжд и там ще има условия за поледици, сочи прогнозата на НИМХ. След полунощ снеговалежите ще започнат да отслабват. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от изток. Минималните температури ще бъдат от минус 1° на места в Западна България до 8°-9° в източните райони, в София около 0°. Утре снеговалежите в повечето райони на Западна България временно ще спрат. В Източна България валежите ще са от дъжд и значителни по количество. Предимно дъжд ще вали и по поречието на Дунав. Ще духа до умерен изток-североизточен вятър, който след обяд ще се ориентира от северозапад, в Източна България от север и с него ще започне да прониква студен въздух. Вечерта снеговалежите в Западна и Централна Северна България отново ще се активизират. Максималните температури ще бъдат между 1° и 6°, по-високи в източните райони до 9°-10°, в София около 2°.

В планините ще бъде облачно и мъгливо. Ще превалява слаб сняг, който вечерта ще се усили. Вятърът ще отслабне до умерен и ще се ориентира от североизток, само по най-високите върхове на Рила и Пирин ще бъде от юг-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 1°, на 2000 метра - около минус 4°.

По Черноморието ще бъде облачно и дъждовно, съобщава БНР. Очакват се значителни валежи. Ще духа умерен изток-североизточен вятър. Максималните температури ще са 9°-10°. Температурата на морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ