10 Юли 2026петък21:35 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Унгарският външен министър Петер Сиярто:

Жозеп Борел води порочна политика

/ брой: 168

автор:Дума

visibility 5211

    По-малко от 24 часа след сблъсъка с ръководителя на външнополитическия отдел на ЕС на среща на външните министри на страните-участнички, ръководителят на унгарското дипломатическо ведомство Петер Сиярто направи неочаквано посещение в Русия.
    В Европейския съвет по външна политика унгарската позиция за конфликта в Украйна и опростяването на визовата програма за руснаци и беларуси бе подложена на остри критики. На следващия ден унгарският външен министър посети Санкт Петербург и се срещна с ръководителя на руския енергиен гигант Газпром.
   Докато на срещата в Брюксел Сиярто порица външната политика на ЕС, наричайки позицията на Жозеп Борел „порочна“ и „безразсъдна“, след полета на изток тонът му се смекчи.
    „Енергийната сигурност е въпрос на национална сигурност. Ето защо отивам...“, написа унгарският външен министър във Фейсбук рано сутринта и завърши изречението няколко часа по-късно „...в Санкт Петербург“.
    След тричасова среща с шефа на Газпром Алексей Милер, който е санкциониран от САЩ и Великобритания заради подкрепата му на военната операция на Русия в Украйна, Сиярто написа, че енергийната сигурност на Унгария "не може да бъде гарантирана без руски газ“.
    „Унгария е доволна от енергийното сътрудничество с руската страна“, каза той и добави, че „днес в Европа е необходима смелост, за да се каже това“.
   За разлика от други страни в ЕС, Унгария отказа да ограничи вноса на руски газ, а миналият октомври Будапеща сключи нови сделки с Газпром за увеличаване на вноса през зимния отоплителен сезон.

Над 72% от руснаците одобряват Путин

автор:Дума

visibility 964

Снимка на деня - 10.07.2026 г.

автор:Дума

visibility 895

Гърция намалява цените на горивата през лятото

автор:Дума

visibility 1021

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ