22 Февруари 2026неделя01:32 ч.

Зоран Заев започва поредица от срещи с българските власти преди срещата на върха в Брюксел

автор:Дума

visibility 266

 Премиерът на Северна Македония Зоран Заев обяви днес интензивна програма за срещи с българските власти с цел постигане на решение на спора между двете страни преди юнската среща на върха в Европейския съюз, съобщи БТА.

Той каза пред журналисти в Кавадарци, че до 22 юни ще има редица срещи, като спомена среща на високо равнище в Анталия на 17 юни, а като възможност за разговори с български представители посочи и срещата на върха на НАТО на 14 юни в Брюксел.

Премиерът добави, че интензивните срещи и приближаването до решение може да бъдат от помощ за първата междуправителствена конференция, която се очаква на 22 юни.

"Предстои ни важен период, вярвам, че можем да използваме максимално всички възможни срещи, за да постигнем евентуален успех", подчерта Заев.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ