Бербо не вкара на Иванков Юнайтед мачка 3:0 в Бурса

"Скай Спортс" пише 6 на вратаря и 4 на нападателя

/ брой: 254

visibility 101

Екскапитанът на националите отказва коментар след успеха, Димитър Бербатов не успя да вкара гол на Димитър Иванков в "българското  дерби" в Шампионската лига, но тимът му Манчестър Юнайтед спечели с 3:0 като гост на Бурсаспор в мач от IV кръг в група С на Шампионската лига. И двамата бивши национали играха през цялата среща, но не впечатлиха с изявите си. Бербо игра повече като организатор на атаките на гостите, отколкото като топ реализатор и нямаше шанс да отбележи при отворилите му се възможности. През втората част пък Иванков не успя да спре кинжални шутове на Дарън Флетчър (48), Габриел Обертан (73) и Бебе (77). Реферът не зачете гол на Пол Скоулс в края на първата част заради игра с ръка на ветерана преди головия шут. Малко преди това португалският партньор на Бербо в атаката Луиш Нани се контузи и бе заменен принудително от корееца Парк Джи-Сун.

След мача Бербатов отказа изявления пред журналистите, но прегърна адаша си Иванков и двамата си размениха фланелките. Английският спортен тв канал "Скай Спортс" оцени изявите на Бербатов с 4 по 10-балната система, като го определи за най-слаб играч в мача. Иванков получи 6, с колкото бяха оценени Нани, Рафаел, Едвин ван дер Сар и Патрик Евра от победителите и почти всички играчи на домакините. С успеха Юнайтед се затвърди на върха в групата с 10 т. Бурсаспор пък е с 0 т. и с нулеви шансове да продължи поне в Лига Европа като трети отбор в класирането.

В другия мач Валенсия също победи с 3:0 гостуващия Глазгоу Рейнджърс и избута шотландците от второто място. На "Местая" герой беше Роберто Солдадо (33 и 77), а Тино Коща (90) оформи успеха на "прилепите".

След мача

сър Алекс Фъргюсън, мениджър на Манчестър Юнайтед:

"Важен бе ранният гол през второто полувреме, той направи разликата. Оттам нататък на практика контролирахме всичко в мача, макар че и те имаха няколко полуположения, и никога не можеш да си сигурен само с един гол напред. Но второто попадение уби интригата. Резервите се включиха много добре, много съм доволен от тях. Това са млади футболисти, за които днешният опит бе много важен, но те и се справиха отлично. Загубихме обаче още двама основни играчи - Нани и Дарън Флетчър. Трудно е да кажем още точно какво им е. Нани ще го прегледат след прибирането ни, което всъщност е проблемът, тъй като е доста път. Дарън е с травма в глезена, така че и за него съм малко притеснен. Но се надявам, че ще се възстановят".

Димитър Иванков, вратар на Бурсаспор:

"Юнайтед са много добър отбор и беше нормално да ни победят. Бурсаспор от 25 години не е играл в евротурнирите и сега трупаме опит. Срещу Валенсия ще ни бъде много трудно, но се надявам, че в последния кръг срещу Рейнджърс ще успеем да откраднем нещо. Това, което постигнахме миналата година, беше немислимо. Публиката във всеки мач ни подкрепя, както го направи и сега. Бербатов нямаше късмет, иначе щеше да вкара. В края отправи много хубав удар, но топката излезе в аут. Той игра много добре."