20 Февруари 2026петък14:49 ч.

Два паркинга на метрото стават платени

/ брой: 24

автор:Дума

visibility 9799

От 16 февруари се прекратява услугата „Паркирай и пътувай“ в подземните паркинги при метростанциите „Стадион Васил Левски“ и „Джеймс Баучер“. Двата обекта вече няма да функционират като буферни паркинги и ще работят като почасови, с цена от 2 евро на час и възможност за месечни, шестмесечни и годишни абонаменти.
Решението е взето след установени злоупотреби - засечено е масово валидиране на по 10-15 карти за градски транспорт от едни и същи лица с цел симулиране на пътуване, без реално използване на обществения транспорт. Проверките показват, че паркингите са били използвани основно като евтини служебни паркинги, със средна заетост около 50 автомобила дневно.
От Столичната община посочват, че така се отварят 770 паркоместа за реално ползване в централната градска част. Услугата „Паркирай и пътувай“ остава валидна за буферните паркинги в периферията на града.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ