13 Ноември 2025четвъртък05:39 ч.

Министър Пешев се срещна с посланика на Сърбия Милан Равич

автор:Дума

visibility 7700

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев се срещна с посланика на Сърбия у нас Н. Пр. Милан Равич. Двамата обсъдиха добрите отношения между България и Сърбия в спорта и развитието на младежките политики. Министър Пешев и Н.Пр. Милан Равич бяха категорични, че партньорството между страните ни ще продължи да се задълбочава.

„Важно е да предаваме добрия опит и да осъществяваме съвместни инициативи и проекти, за да постигаме по-добри резултати в двете сфери“, заяви Пешев.

Посланик Равич запозна министър Пешев с подробности около организацията на международното изложение ЕКСПО 2027, домакин на което ще бъде Белград. Важна част от световното събитие е изграждането на нов национален стадион на Сърбия.

Иван Пешев посочи, че в България също се работи по идеята за изграждане на нов национален стадион. По думите му темата за спортната инфраструктура и обмена на добри практики в изграждането на спортни съоръжения трябва да заеме важно място в бъдещите двустранни отношения.

В срещата участие взе и зам.-министърът на младежта и спорта Петър Младенов. Той постави акцент върху утвърждаването на страната ни като регионален хъб за младежка политика на Западните Балкани и създаването на Балкански младежки център, който да бъде платформа за споделяне на добри практики и средство за предоставяне на възможности и подкрепа за младите хора в региона.  

България има бензин за 35 дни и дизел за 50

автор:Дума

visibility 3094

/ брой: 212

Фалшивото сирене отива основно в хотелите и пекарните

автор:Дума

visibility 3692

/ брой: 212

България получава 438,6 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 3936

/ брой: 212

Брюксел отслабва екостандартите

автор:Дума

visibility 3677

/ брой: 212

ЮНЕСКО спаси в Одеса Паметник на Пушкин

автор:Дума

visibility 3740

/ брой: 212

Канада изгуби битката с морбили

автор:Дума

visibility 3615

/ брой: 212

Ердоган: Раждайте поне 4-5 деца!

автор:Дума

visibility 3972

/ брой: 212

Ах, тези болници

автор:Аида Паникян

visibility 3777

/ брой: 212

Разпад на съвестта

visibility 3782

/ брой: 212

Детската престъпност - пандемията на века

автор:Таня Глухчева

visibility 3776

/ брой: 212

Срамен прецедент, подкопаващ авторитета на страната ни

автор:Дума

visibility 3187

/ брой: 212

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ