04 Ноември 2025вторник15:15 ч.

Калоян Паргов: Световни постижения дълго липсваха, но отново стават факт с младите ни надежди

автор:Дума

visibility 19706

През втората половина на 20 век България става индустриална държава, с развита икономика, каквато сега не е.Страна със световни постижения в културата и спорта, със стотици олимпийски титли и световни рекорди, каквито години наред липсваха, но сега отново стават факт – имам предвид младите ни надежди в художествената гимнастика, тениса и волейбола. Тогава бе космическа държава - 6-ата в света, изпратила 2-ма космонавти и 3-та страна в света, произвела космическа храна.

Това каза зам.-председателят на БСП Калоян Паргов в словото си пред участниците в традиционния събор на социалистите в местността „Копривки“. Той бе там по покана на Областния съвет на БСП – Пловдив.

„Днес сме се събрали за да отдадем почит, да поднесем цветя и да се преклоним пред паметта на всички знайни и незнайни герои, които са отдали живота си в борбата срещу най-кървавия, мракобесен, античовешки режим, съществувал някога в историята на човечеството – фашизма“, изтъкна Паргов и припомни, че съборът на „Копривките“социалистите наричат „Малката Бузлуджа“.

По думите му благодарение на приноса на България с антифашистката съпротива, с участието в заключителната фаза на Втората световна война на страната на Антихитлеристката коалиция с десетки хиляди убити, ранени и безследно изчезнали, на застъпничеството на Съветския съюз, въпреки че България е бивш сателит на Германия, териториалните претенции към страната са отхвърлени, а репарациите са намалени.

Според Паргов в днешната политическа ситуация и управленска конфигурация е важно да отбележим, че в Отечествения фронт се включват партии с различни политически убеждения, партии, които в миналото си са били политически противници, опоненти. Но голямата цел – победата над фашизма и добруването на България, ги обединява в един преломен момент.

„Девети септември не принадлежи само на комунисти, земеделци, социалдемократи, звенари, на една или няколко партии, той е дело на  българския народ“, изтъкна Калоян Паргов.

Водата може да поскъпне с 200% в някои общини

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 206

Домбровскис: Няма опасност от недостиг на горива в ЕС

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 206

Пускат парното в София от днес

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 206

Спират движението по Дунав мост край Русе

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 206

ЕК призова Скопие да признае българите

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 206

Доналд Тръмп: Дните на Мадуро като президент са преброени

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 206

Изборен крах за СДСМ в Северна Македония

автор:Дума

visibility 315

/ брой: 206

В Одрин ще подготвят кадри за Бургас

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 206

Милионерът извънземно

автор:Александър Симов

visibility 287

/ брой: 206

Проблеми в системата

автор:Таня Глухчева

visibility 286

/ брой: 206

Неизолирани случаи

автор:Симеон Николов

visibility 273

/ брой: 206

Сетила се Урсула да дойде на българския акъл

visibility 354

/ брой: 206

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ