10 Ноември 2025понеделник21:24 ч.

Екипи на АСП работят в подкрепа на пострадалите от наводненията

автор:Дума

visibility 17191

Екипи на Агенцията за социално подпомагане вече са на терен и оказват помощ на хората, пострадали от наводненията. Още от петък те правят обходи на засегнатите населени места, за да могат максимално бързо да направят оглед на щетите и да съдействат на хората да кандидатстват за получаване на еднократна помощ при бедствие. Максималният й размер е трикратният размер на линията на бедност или 1914 лв.

Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов е в постоянна комуникация за хода на процеса. Екипът на Министерството вече работи по възможността да бъдат отпуснати допълнително средства на пострадалите, както беше направено при пожарите през лятото.
Припомняме, че с решение на Министерския съвет по предложение на социалния министър в края на юли беше дадена възможността на пострадалите при пожарите да кандидатстват освен за еднократната помощ и за допълнително 3000 лв.

Условието за получаването на двата вида подкрепа е пострадалото жилище да е основно за семейството и да е законно построено. 

Освен това засегнатите от бедствието семейства могат да получат още 2500 лв. през фонд “Социална закрила” за закупуване на обзавеждане и техника като хладилници и печки.

Министерството на труда и социалната политика изказва съболезнования на семействата на жертвите на стихията.

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 613

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 1522

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 1299

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 1044

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 1274

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 1411

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 1058

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 1152

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 1130

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 682

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ