18 Юли 2025петък20:20 ч.

Разкриват социални услуги за деца бежанци в четири общини

/ брой: 131

автор:Дума

visibility 115

Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет започва пилотен за България и Европейския съюз проект - създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщиха от пресцентъра на агенцията.
Четири общини - Бургас, Ивайловград, Малко Търново и Тунджа, както и Мисията на Международната организация по миграция и УНИЦЕФ България са партньори по проекта, посочи председателят на ДАБ Иван Иванов.
По думите му голяма част от пристигащите в България бежанци и мигранти са непридружени деца. Според него те са изложени на значителни рискове по пътя си към страната - много от тях са преживели насилие, станали са жертва на сексуална експлоатация, на трафик, на насилствен брак, били са подложени на силен емоционален и психологически натиск по време на пътуването си. Именно към тази толкова уязвима група са насочени усилията както на ДАБ, така и на партньорите й по проекта. Предвижда се на четири места в страната, като на две от тях ще се разкрият по две услуги, да се предоставя специализирана социална услуга на деца, непридружени бежанци. В сряда от ДАБ съобщиха, че председателят й Иван Иванов и заместникът му Никола Казаков са провели работна среща с вицепремиера Атанас Зафиров.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ