04 Ноември 2025вторник14:25 ч.

Появи се купувач за Левски

"Сините" може да станат част от групата клубове, в която са Саутхемптън и Гьозтепе на Мъри Стоилов

/ брой: 199

автор:Дума

visibility 4273

Левски може да смени собственика си. Шефът на клуба Наско Сираков призна, че компанията "Спорт Републик" има интерес да вземе акциите. Това е международното дружество, което притежава няколко клуба, сред които Саутхемптън и Гьозтепе. Турският тим е воден от Мъри Стоилов. Същата компания имаше интерес към "сините" още преди 3 години. Тогава треньор беше именно Стоилов.
През 2022 г. дори се стигна до независим одит от страна на компанията, след който тя се отказа от намерението си да придобие мажоритарния пакет акции. Новината тогава обяви лично сръбският милиардер Драган Шолак, който е начело на компанията. Сега разговорите са водени от настоящия изпълнителен директор на групата Дирк Геркенс. На преговорите той е изявил желание да придобият контролния пакет акции (85,7%).
Освен двете запитвания през лятото, по думите на Сираков, към момента все още интересът не е затвърден с конкретни действия и предложения, а той посочи и няколко ключови условия, които Левски ще има към "Спорт Републик", ако се стигне до по-напреднали преговори и евентуално придобиване на акции.
"Още по време на срещата очертахме две ясни стъпки: първо, до клуба да постъпи официално писмо за намерение; второ, непосредствено след това екип на "Спорт Републик" да започне процедура по финансов одит. Единственото предварително условие от наша страна беше резултатите от анализа да бъдат достъпни и за клуба - нещо, което не се случи при предишния одит, извършен от същата група.
Първата стъпка вече се случи, а клубът остана в готовност да съдейства за следващата. Към днешна дата такава процедура няма. Готови сме да съдействаме при наличие на реален интерес и ясно описана стратегия за развитие, ако се стигне до намерение за придобиване на контролния дял.
В последните месеци сходен общ интерес беше проявен и от други компании, като клубът е съдействал на всеки желаещ да се запознае с плановете и финансовото състояние на Левски", обяви Сираков. Съобщението от "Герена" беше публикувано в момент, в който миноритарният акционер - сдружение "Левски на левскарите", даваше пресконференция с идеята да разкрие водените тайно преговори.
"Интерес от инвеститори, които очевидно имат желание да подновят преговорите. Не лобираме. Въпросът е какво се промени в последните години, заедно с водещите "сини" журналисти, не се случи "изстрелването в нова орбита", интересът на същия инвеститор е отхвърлен с лека ръка, говори се за интерес от други потенциални големи инвеститори. Това е обвито в мъгла, в която Левски е от твърде дълго време", обяви шефът на сдружението Димитър Костадинов.

Водата може да поскъпне с 200% в някои общини

автор:Дума

visibility 304

/ брой: 206

Домбровскис: Няма опасност от недостиг на горива в ЕС

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 206

Пускат парното в София от днес

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 206

Спират движението по Дунав мост край Русе

автор:Дума

visibility 303

/ брой: 206

ЕК призова Скопие да признае българите

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 206

Доналд Тръмп: Дните на Мадуро като президент са преброени

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 206

Изборен крах за СДСМ в Северна Македония

автор:Дума

visibility 315

/ брой: 206

В Одрин ще подготвят кадри за Бургас

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 206

Милионерът извънземно

автор:Александър Симов

visibility 287

/ брой: 206

Проблеми в системата

автор:Таня Глухчева

visibility 286

/ брой: 206

Неизолирани случаи

автор:Симеон Николов

visibility 273

/ брой: 206

Сетила се Урсула да дойде на българския акъл

visibility 354

/ брой: 206

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ