20 Февруари 2026петък20:18 ч.

Искат по-висок бюджет за снегопочистване в планинските общини

/ брой: 16

автор:Дума

visibility 15753

Кметът на Чепеларе Боран Хаджиев настоя за диференциран подход при заплащането на снегопочистването в планинските и курортните общини. Той направи изказването си по време на изнесеното заседание на парламентарната комисия по туризъм, което беше в курорта Пампорово. Хаджиев отбеляза, че снегопочистването в курортните зони допълнително натоварва бюджета на общината, тъй като дейността се дофинансира със средства на общините. "Не е нормално планинските общини и общините, разположени на 200 метра надморска височина, да бъдат на един и същи коефициент за държавно субсидиране", посочи кметът.
Повече правомощия за ски патрулите и регламентиране на професията ски учител, пък поиска Стефан Присадов, изпълнителен директор на "Пампорово" АД по време на изнесеното заседание. Присадов даде за пример дейността на ски патрулите, които отговарят за обезопасяването на пистите и за информационното обслужване на скиорите. По думите му техните правомощия са силно ограничени. "Ски патрулите могат да направят забележка на пиян скиор или на такъв, който се движи с прекалено висока скорост, но нямат право да изискат личен документ, за да съставят протокол с трите имена на нарушителя", посочи той. Присадов подчерта, че това поставя служителите в изключително трудна позиция, тъй като от тях се очаква да осъществяват контрол и да гарантират безопасността на пистите без реални инструменти за действие. По думите му през последните две години в района на Чепеларе са регистрирани инциденти с фатален край, които според него са свързани с липсата на ефективни правомощия за ски патрулите. В момента те спират нарушителя, правят забележка и дотам приключва всичко, допълни Присадов.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 977

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 931

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1071

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1009

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1002

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1081

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 994

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 968

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 983

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ