15 Юли 2025вторник03:04 ч.

Бездарен стрелец си

/ брой: 37

автор:Христо Георгиев

visibility 6880

Нашите крайни русофоби нямат мирясване, хеле пък като наближи 3 март! Тия дни комично известният с агресията си районен кмет Трайчо Трайков пак направи от истерията политика - понеже вече го няма Паметникът на Съветската армия, този път той отново иска емблематичната улица “Граф Игнатиев” в София да бъде преименувана. Понеже било възможно графът да е убиец на Левски! По-голяма дивотия едва ли може да се измисли, но момчетата за поръчки на вразите на Русия не се интересуват от истината! Те не се уморяват да сипят хули срещу всяко руско име в историята ни.
Тяхна работа, само че в случая е направо позорно да нападнеш “графа на българите”, както са го наричали. Само две негови заслуги за България ще спомена. Още като руски консул в Цариград ген. Игнатиев успява да убеди султана да подпише ферман за обособяването на независима Българска екзархия, с което се слага край на гръцкото господство над нашата църква.
Другата огромна заслуга на Николай Павлович е предварителният договор между Руската и Турската империя, подписан на 3 март в Сан Стефано, който възкресява самостоятелната българска държава на картата на Европа и освобождава незабавно хилядите български борци за свобода, затворени в Диарбекир и турските зандани. Графът лично чертае картата на държавата ни - с всички територии, на които живеят българи. Значи, Сан Стефано ни е идеал, а създателят на идеала ни - в калта! Това, че т.нар. Велики сили провалят намеренията му и променят границите на България, не е негова вина.
Иван Вазов нарича граф Игнатиев „велик българолюбец“. А княз Горчаков, който ръководи руската делегация след Сан Стефано на Берлинския конгрес през 1878 г. и с когото граф Игнатиев е в раздор, го обвинява, че работи за България, не за Русия. Но най-показателно е отношението на Стефан Стамболов, който го предлага за цар на България. Предлага го човекът, когото титулуват като най-големия русофоб. Това е било тогава и няма как днес да стане друго, колкото и да им се иска на някои.
Така че, Трайчо, не само ти, но и твоите другарчета, четете повечко и си оправете мерника, защото наистина, целейки се в граф Игнатиев, улучвате всъщност... Стамболов. Да не говорим за народа ни, и него го превърнахте в мишена.

Поглед инфо, със съкращения

ЕК предвижда нов данък за големите компании

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 127

Получаваме 4,4 млрд. лв. по ПВУ

автор:Дума

visibility 412

/ брой: 127

Три агенции повишиха кредитния рейтинг на България

автор:Дума

visibility 490

/ брой: 127

БНБ пуска първите златни монети в евро

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 127

Геополитиката е в основата на враждата

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 127

Атина се бори с хилядите мигранти

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 127

Лавров в Китай след пълна подкрепа от Ким

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 127

Накратко

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 127

47 години не стигат

автор:Аида Паникян

visibility 479

/ брой: 127

Антибългаризъм

visibility 403

/ брой: 127

Игри на мита

автор:Таня Глухчева

visibility 411

/ брой: 127

Гаранция за европейското ни настояще и бъдеще

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 127

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ