Домакинът на Локомотив Пловдив Здравко Драгоев и преводачът на ЦСКА Мартин Стоянов бяха наказани за по три мача да не изпълняват задълженията си от Дисциплинарната комисия след снощния финал за Купата на България. Двамата получиха червени картони и бяха отстранени от резервните скамейки на своите отбори за бурни реакции на съдийски отсъждания. Драгоев и Стоянов са санкционирани и с глоба в размер на 511,29 евро.
С предупреждения са наказани 8 състезатели.
Със спиране от състезателни права за 1 мач и глоба е наказан Адриан Урбина (Локомотив Пд). С предупреждения за жълти картони и глоби са санкционирани Денис Омерагич и Здравко Драгоев от Локо Пд, както и Димитър Вутов от ЦСКА.
За нерегламентирано използване на факли и димки, за обидни и нецензурни скандирания, за издигане на плакати с нецензурно съдържание Локо Пд е санкциониран с 2914,36 евро.
За нерегламентирано използване на факли и димки, за възпламеняване на бомбички, за хвърлени предмети, за обидни и нецензурни скандирания, за издигане на плакати с нецензурно съдържание ЦСКА е глобен с 3936,94 евро.

