22 Юли 2025вторник18:17 ч.

Борбата със спекулата е един от стратегическите приоритети на БСП-ОЛ

Коалиционният съвет на лявата коалиция изрази притеснение от ескалацията на напрежението в Близкия изток

автор:Дума

visibility 8318

Борбата със спекулата и необоснованото покачване на цените във връзка с приемането на еврото бе определена за стратегически приоритет за БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА на заседание на Коалиционния съвет на лявата коалиция.

„На фона на напрежението и грубия език в Народното събрание, парламентарната група на БСП-ОЛ стои добре и активно извършва  законодателна дейност. Днес се прие нашият Закон за несъстоятелност на физическите лица, предстои да се разгледа и законопроектът за пределните надценки”, каза председателят на коалицията и на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров. Той допълни, че левица предвижда допълнителни мерки, целящи гарантиране на благосъстоянието на българските граждани и овладяването на цените.  

На Коалиционния съвет на левицата бе обсъдена актуалната политическа обстановка в страната и в международен план. Бе изразено притеснение от ескалацията на напрежението в Близкия изток, като бе отчетено, че ескалиращият конфликт между Израел и Иран усложнява решаването на този в Украйна. Бе препотвърдена позицията на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА, че всички военни конфликти следва да бъдат прекратени посредством дипломатическо решение.  

На заседанието на Коалиционния съвет на БСП-ОЛ бяха обсъдени и организационни въпроси, както и предстоящото провеждане на традиционния събор на левицата на Бузлуджа. Беше взето решение за създаване на областни коалиционни съвети, които да засилят координацията и взаимодействието между партньорите в лявата коалиция.

Сарафов вече не е главен прокурор

автор:Дума

visibility 838

/ брой: 133

Българите даряват по-голям дял от доходите си

автор:Дума

visibility 851

/ брой: 133

Сегашните ваучери за храна ще се ползват и догодина

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 133

Фалшиви сайтове продават скъпи винетки

автор:Дума

visibility 729

/ брой: 133

Пожари в Киев след руски удар

автор:Дума

visibility 599

/ брой: 133

Гореща вълна в Европа

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 133

Управляващите в Токио вече нямат мнозинство

автор:Дума

visibility 1035

/ брой: 133

Накратко

автор:Дума

visibility 722

/ брой: 133

Съчувствие

автор:Таня Глухчева

visibility 733

/ брой: 133

В разрез със закона

visibility 926

/ брой: 133

Нужни са промени

visibility 565

/ брой: 133

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ