17 Юли 2025четвъртък20:37 ч.

Етичната комисия в Майчин дом ще гледа отново случая "Антония"

/ брой: 130

автор:Дума

visibility 62

Етичната комисия в Майчин дом и медицински съвет ще излязат със становище по случая на родилката Антония Андонова, която твърди, че е пострадала от насилие при раждането на сина си преди три седмици. 
Докато не направят заключение, не вземаме страна по въпроса, обясни д-р Стоян Борисов, председател на организацията на БЛС в лечебното заведение. Заявката дадоха от ръководството на болницата по време на протест в защита на Майчин дом. Едновременно с него се проведе друг протест, организиран от близки на Антония.
Родилките в Майчин дом ще попълват анкета при изписването, в която ще посочват дали са доволни от медицинското обслужване и от отношението на лекарите, акушерки, медицинските сестри и санитарите. Това е една от мерките за подобряване на комуникацията между лекари и пациенти в лечебното заведение, която ще бъде предприета след обвиненията срещу д-р Ирена Шикова във физическа и вербална агресия по време на раждане. 
В понеделник д-р Шикова обяви, че се оттегля от работното си място в болницата, докато не бъде завършена проверката на Агенция "Медицински надзор".

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ