14 Ноември 2025петък18:16 ч.

Мигранти в България ще се разселват в ЕС

/ брой: 213

автор:Дума

visibility 10502

Еврокомисията предлага Съветът на ЕС да одобри схема за разселването на мигранти, като ще бъдат допускани изключения за най-засегнатите досега страни.
В тази група са посочени: България, Чехия, Естония, Хърватия, Австрия и Полша, които в последните 5 г. са били под засилен миграционен натиск. За тези страни се предлага следващата година да ползват частична или цялостна отстъпка от схемата.
В България, Белгия, Германия, Естония, Ирландия, Франция, Хърватия, Литва, Латвия, Нидерландия, Полша и Финландия в последните години са пристигнали много мигранти и има трудности с тяхното настаняване, затова те трябва да получават с предимство подкрепа от ЕС, предлага ЕК. 
Съдът на ЕС потвърди валидността на Директивата за адекватните минимални работни заплати и насърчаване на колективното трудово договаряне.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 2771

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 2948

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 2766

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 2732

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 2473

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 2835

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 2789

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 2425

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 2651

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 2739

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 2754

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 2732

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ