13 Ноември 2025четвъртък15:04 ч.

Весела Лечева предупреди за нови санкции от МОК

/ брой: 205

автор:Дума

visibility 2891

Весела Лечева предупреди, че България ще получи нови санкции от МОК, ако продължават проблемите в олимпийския ни комитет. В края на миналата седмица Софийският градски съд (СГС) потвърди избора на Лечева за председател на БОК. Съдебните дела, спиращи вписването й в Търговския регистър, обаче са няколко.
"Това е трета институция, която потвърждава решенията на Общото събрание. Само да припомня, че МОК обстоятелствено се запозна с всички документи по отношение на провеждането на Общото събрание и излезе със своя категорична позиция - кой е новият президент, кое е новото изпълнително бюро. Вече по всички международни структури стоят моето име, на новия генерален секретар и на новото изпълнително бюро. За мен това е знак, който е напълно обективен.
Много пъти през този 7-месечен период на бездействие и, според мен, абсолютно безхаберие от госпожа Стефка Костадинова и господин Белчо Горанов летят санкции една след друга и имаше писмо от МОК, че те ще продължат. Всички наши опити, апели и призиви към Костадинова и Горанов са да се предприемат някакви възможни мерки по отношение на преходен период на управление, така или иначе вече сме в тази съдебна сага. Пълно мълчание и затишие. Не ги виждам нито по екраните, нито по някои телевизии или медии да обосноват собственото си поведение. Така че всичко, което дотук сме имали като възможност, като законова рамка, сме го предприели. До този момент има само едно мълчание", сподели пред БНТ Лечева.
За Зимната олимпиада в Милано през февруари МОК вече е отказал акредитации на Костадинова и Горанов. Бюджетът на БОК обаче се разпределя именно от тях.

Обсъждат различни имена за особен управител на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 267

/ брой: 213

Имаме бензин за близо шест месеца в данъчните складове

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 213

Кой е спряган за кандидат

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 213

"Роснефт" може да погълне конкурента си

автор:Дума

visibility 256

/ брой: 213

Брюксел представи щит за демокрацията

автор:Дума

visibility 240

/ брой: 213

Мигранти в България ще се разселват в ЕС

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 213

Глобиха грък, направил "затвор за котки"

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 213

В Испания намаляват броят на учениците в клас

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 213

Безотговорно!

автор:Барбара Пейчинова

visibility 225

/ брой: 213

Една малка, но лява битка

автор:Георги Миланов

visibility 240

/ брой: 213

Как да откриете и защитите банковата си сметка

visibility 264

/ брой: 213

Горещата политическа есен

visibility 248

/ брой: 213

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ