19 Юли 2025събота22:52 ч.

Крайно време

/ брой: 161

автор:Владимир Николов

visibility 13256

БФС взе историческо решение "вечниите дербита" във футбола "Левски" - ЦСКА да се играят без публика на гостуващия отбор. Досега от дълги години "синьо-червените сблъсъци "се провеждаха на  Националния стадион "Васил Левски" през светлата част на деня и със засилено присъствие на полицейски сили. Решението е по конкретен повод, защото датата на мача - 14 септември (събота), съвпада с концерт на италианската звезда Андреа Бочели пак на "Васил Левски", билетите за който са разпродадени отдавна. Така за провеждането на мача по програма не останаха варианти и преместването му на стадиона на "сините" "Георги Аспарухов" е най-разумното в случая.
Агитките на "вечните съперници" обаче реагираха като ужилени. За тях "вечното дерби" е "арена" на битки и извън терена.
"Футболът е за феновете! Ние не желаем да бъдем сами на стадиона, нито да пропускаме мачове на любимия Левски! Решението двубоите да се играят без публика на гостуващия отбор - просто не е решение!", реагират "сините" фенове.
"Червените  ултраси" също го определят като "безпринципно и безпрецедентно" и се заканват, че няма да си стоят вкъщи по време на мача.
Ако за България подобно решение е ново, то е и закъсняло.
"Вечните нашенски дербита" са с най-голям риск по скалата на МВР, защото събират най-много публика, а и почти винаги се стига до ексцесии - чупене на седалки, обстрелване с бомбички и ракети и всякакви предмети на противниковите агитки, които понякога завършват и извън стадиона, и независимо от резултата в мача.
Да припомним, че неотдавна първенствата в Гърция и Турция бяха прекъснати заради вандалски изцепки на ултрасите и това укроти до голяма степен феновете. Иначе глобите и наказанията, налагани на клубовете заради привържениците им, не възпират особено родните гамени, които във "вечните дербита" най-вече дават простор на негативните си емоции.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6385

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 6060

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7309

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 6763

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6445

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6526

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 6328

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6514

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 6727

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 7153

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 6711

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ