24 Юни 2026сряда17:57 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Снимки Левски.бг

Официално: Левски привлече испански защитник

автор:Дума

visibility 304

Левски привлeчe испанския защитник Алекс Сентейес. Той играе като ляв бранител и идва на стадион „Георги Аспарухов“ със свободен трансфер от Алмерия. От „Герена“ обявиха привличането на испанеца с любопитно видео в социалните мрежи.  
"ПФК „Левски“ подписа договор със защитника Алекс Сентейес. Контрактът с испанския футболист е до лятото на 2029 г.
Алекс Сентейес е роден на 30 август 1999 г. във Валенсия (Испания). Юноша е на испанския Валенсия, като през лятото на 2017 г. е привлечен във втория отбор на клуба, където изиграва 67 мача. Две години по-късно става част и от представителния отбор на клуба и е преотстъпен на португалския Фамаликао, записвайки 30 мача. В края на 2020 г. преминава в испанския Алмерия, с чийто екип изиграва 135 мача и вкарва 3 гола. През изминалия сезон Сентейес и съотборниците му достигнаха до финалния плейоф за промоция в испанската Ла Лига.
Сентейес има 2 мача за националния отбор на Испания до 17 години и 2 срещи за селекцията на родината си до 19 години, където негов наставник е бил настоящият селекционер на „Ла Фурия“ Луис де ла Фуенте.
ПФК "Левски" приветства с добре дошъл на стадион „Георги Аспарухов“ Алекс Сентейес и му пожелава много победи и щастливи мигове със синята фланелка", написаха "сините".

"Сините" съкрушиха Етър в контрола в Правец, всички нови се разписаха

Левски записа втора победа по време на летния лагер в Правец. „Сините“ разбиха Етър с 6:0, като и трите нови попълнения - Давид Кусо, Рейналдо и Адриан Райчев, се разписаха.
На Хулио Веласкес се наложи да направи една промяна в стартовия състав още на загрявката, когато Радослав Кирилов изпита болки и бе заменен от Давид Кусо. Друго от новите попълнения - Рейналдо, започна в ролята на ляво крило. В 3-ата минута той създаде добро положение отляво, като мина бранител на Етър и подаде на задна греда. Там обаче до удар не се стигна, но Майкон шутира опасно.
В 10-ата минута Рейналдо овладя дълъг пас зад гърба на защитата и излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.
Сула даде брилянтен диагонален пас към Давид Кусо (13), който овладя, влезе навътре и шутира, а след рикошет топката влетя в мрежата на „болярите“ - 1:0. Така анголецът се разписа и във втората си поява със синия екип.
В 20-ата минута Левски удвои резултата. Евертон Бала даде пас, с който разсече високо изнесената защита на Етър и изведе Майкон и Камдем сами срещу вратаря. Левият бранител комбинира с десния, който вкара за 2:0.
Секунди по-късно можеше да падне и трети гол, но Рейналдо бе спрян с доста спорна засада.
В 31-вата минута жестоката преса на „сините“ даде резултат и открадната топка стигна до Сула. Той елегантно я копна над Никола Виденов, но и над вратата. Секунди по-късно обаче отлична атака завърши с подаване на Кусо към Сула (32), който вкара за 3:0.
След подновяването от центъра Бала открадна топката и подаде към Рейналдо (33), който реализира първия си гол със синия екип, макар и в неофициален мач.
В 38-ата минута дойде първата възможност за Етър. Ушагелов подаде отлично към Чавдар Ивайлов, но той от непосредствена близост на празна врата не успя да реализира.
В последната минута на първата част Левски вкара пети гол. При поредната ситуация, в която бе даден пас зад гърба на защитата, Рейналдо излезе сам срещу вратаря и вкара втория си гол в мача - 5:0.
Второто полувреме започна с доста промени и положение за Левски. Майкон заигра като вътрешен халф, докато Кусо застана отляво на отбраната. Именно той комбинира с Око-Флекс и пусна прострелно центриране в наказателното поле, което не доведе до гол.
В 68-ата минута Кусо бе изведен отляво и шутира много силно в гредата. В 81-вата минута и Переа излезе в добра ситуация, но шутира покрай вратата.
В края и третото ново попълнение на „сините“ Адриан Райчев (69) се разписа, след като удар на Око-Флекс бе избит от вратаря и попадна в краката му. Така „сините“ записаха нова убедителна победа, а в събота е третата контрола на тима в лятната подготовка - отново в Правец в 18,30 часа, срещу  елитния Ботев (Враца).

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 6:0 
1:0 Давид Кусо (13)
2:0 Оливер Камдем (20)
3:0 Мазир Сула (32)
5:0 Рейналдо (33 и 45)
6:0 Адриан Райчев (89)

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ