03 Юни 2025вторник19:50 ч.

Официозни лъжи

/ брой: 1

автор:Чавдар Найденов

visibility 3887

Чавдар НАЙДЕНОВ


Забавен факт. Над 5 трилиона долара са били похарчени, за да бъде намален делът на въглеводородите в енергетиката на света с 2% за 20 години - от 86% до 84%.
Разсъждение. Ако наистина целият свят ще прекрати употребата на въглеводороди за енергия, ще са нужни само 50 Х 5 трилиона, т.е. някакви си 2 и половина годишни БВП и само хиляда години.
А едновременно с това всички сериозни чичета  говорят на един глас и с напълно сериозно изражение на лицето за някакво такова Zero Carbon - "Нула въглеводороди" - ту до 2035-а, ту до 2050-а... Независимо, че числата не излизат!
Даже се палят, поучават, гневят, остракират, очернят другомислещи, запушват усти, включително на основателите на собствените си движения!
Почти както с "демокрацията и пазарната икономика" през 1990-те.
И банките, тези съкровищници на мъдростта и знанието, отказват да отпускат кредити за всичко с етикета въглеводородна енергетика. А също обозначиха за ликвидация ядрената енергетика и големите хидростанции - изумително, но факт.
Ставащото напомня за ранните християни от периода, когато са унищожавали Александрийската библиотека и цялото знание на античността, заедно с носителите му.
Извод. Има много официозни лъжи в западната политика и медии, но през последните години тази проблематика се ползва с приоритет.
А анализите, меко казано, изостават. Защото енергийните олигополи дълго време са създавали параванни НПО, мимикриращи наука, купували са учени, в някои човешкоправни и свободнословни щати даже има закон срещу употребата на израза "climate change". Т.е. нищо не е дадено наготово, трябва търпеливо и грамотно да се съпоставят факти и "факти" на различни автори и мрежи от същества.
Между всички отрасли на индустрията днес най-важно и трудоемко е производството на истина.

Фейсбук

ДКСБТ започва информационна кампания срещу спекулата

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 98

Външният дълг нарасна с почти 4 млрд. евро за година

автор:Дума

visibility 467

/ брой: 98

Екотаксите за автомобили поскъпват до 24%

автор:Дума

visibility 473

/ брой: 98

Русия преживя своя "Пърл Харбър"

автор:Дума

visibility 523

/ брой: 98

В Скопие почетоха Дрангов за 2 юни

автор:Дума

visibility 515

/ брой: 98

Опозиционер избран за президент на Полша

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 98

Накратко

автор:Дума

visibility 445

/ брой: 98

Диагноза

автор:Александър Симов

visibility 478

/ брой: 98

Къде е ЦСКА?

автор:Марин Милашки

visibility 514

/ брой: 98

Три важни фактора

visibility 469

/ брой: 98

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ