11 Август 2025понеделник13:33 ч.

Нелеп пиар

/ брой: 100

visibility 12450

Явор Дачков

Украйна е пред разгром, но неистово ръкомаха във въздуха с пиар, който изглежда все по-нелеп. Взривове на самолети, Кримският мост, жп линии и прочие, които по-късно се оказват вятър и мъгла. Кримският мост е непокътнат, самолетите на Русия са си на мястото, а това, че няколко товарни влака са се обърнали, няма да промени хода на войната.
Това не означава, че Русия не става за смях с пълното пренебрежение към собствената си сигурност, неизбежната си корупция и тежката административна машина от съветски тип, която може да допусне подобни ахмашки „ухапвания по задницата“. Но това е съвсем друга тема. Важна е голямата картина.
А тя е, че Русия настъпва методично и безмилостно в Украйна и ще вземе всичко, което поиска и което й принадлежи на преговори. Сегашните пиар акции на Киев само допълнително усложняват положението му.
Същото беше и през 2022 г. Тогава, на 29 март, Украйна подписа мирен договор при много изгодни за себе си условия, които гарантираха териториалната й цялост - с изключение на Крим. САЩ и Великобритания обаче натиснаха Зеленски чрез Борис Джонсън и Украйна се отказа от вече подписаното споразумение.
Спомням си как тогава беше създадена постановката „Буча“. За да се легитимира оттеглянето на Украйна от мирния процес, британското разузнаване аранжира трупове по улиците на Буча, а "Ню Йорк Таймс" и "Ройтерс" ги заснеха като художествена фотография в стил Ани Лейбовиц. 
И до днес Украйна не обявява имената на загиналите нещастници, използвани като зловещи статисти в тази перверзия. Ден преди избухването на тази пропаганда самият украински кмет на Буча засне селфи-видео, в което се радва, че украинците си връщат града - без да спомене нищо за трупове по улиците. Няма как да не ги е забелязал…
Това послужи за публично оправдание на Украйна да се оттегли от вече подписания мирен процес. В резултат загуби територия с размерите на България.
Сега гледаме същото кино. Отново има преговори в Истанбул, но този път западното разузнаване организира чрез Украйна провокации на руска територия и ги представя като грандиозен успех, за да отложи неизбежната капитулация - на Зеленски, на НАТО и на цялата европейска политическа потрес, която си разби главата в руската здрава стена.
Те не разбират, че колкото повече отлагат признаването на собственото си поражение, толкова повече ще страдат. И ще губят.

Фейсбук

Червен код за пожари през тази седмица

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Продължава борбата с огнената стихия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Бум на чревни инфекции по морето

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Търсят шефове на болници

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Държавата на ръба на бензинова криза

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

65 лв. е средната сметка за парно в София

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Рекордни добиви на пшеница

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Гръцки търговци искат връщане на граничния контрол с България

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Пожар край Атина взе човешки живот

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Гърция проверява имоти на чужденци

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

60 на сто от немците не харесват Мерц

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Накратко

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 147

Облаци над Аляска

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 147

Просията като съвременна професия

автор:Таня Глухчева

visibility 1

/ брой: 147

Защо Тръмп и Путин се срещат в Аляска

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 147

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ