10 Октомври 2025петък14:24 ч.

Членство в НАТО - само чрез абонамент

/ брой: 114

автор:Дума

visibility 10413

Със сесия за военната промишленост започна редовната среща на върха на НАТО в Хага, към която ще се присъединят и световните лидери. Българската делегация се води от премиера Росен Желязков, а в състава й са още министърът на външните работи Георг Георгиев, на отбраната Атанас Запрянов и началникът на Генщаба адмирал Емил Евтимов.
Очаква се във втория ден от форума да бъде взето решение за увеличаване на разходите за отбрана на страните членки до 5% от техния брутен вътрешен продукт до 2035 г. Генералният секретар на НАТО Марк Рюте предложи разходите за отбрана да бъдат увеличени до 5%, като от тях 3,5% да са предназначени за военния сектор, а останалите 1,5% - за киберсигурността и инфраструктурата. 
Междувременно бившият британски министър на отбраната Бен Уолъс настоя Доналд Тръмп да „удари по масата“, за да принуди НАТО да премине изцяло на абонаментен принцип - членство само срещу 3,5% от БВП.

Слагат 35 зарядни станции за електромобили на жп гарите

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 189

БНБ купи над 2 тона злато

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 189

МФ тегли още 300 млн. лв. заем

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 189

Зимните почивки поскъпват с 10-15%

автор:Дума

visibility 242

/ брой: 189

Израел и "Хамас" се споразумяха

автор:Дума

visibility 256

/ брой: 189

Фон дер Лайен оцеля след два вота

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 189

Макрон търси шести премиер за две години

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 189

Накратко

автор:Дума

visibility 217

/ брой: 189

Няма такава държава

автор:Александър Симов

visibility 261

/ брой: 189

Непокорен съм, но винаги в БСП

автор:Иво Атанасов

visibility 249

/ брой: 189

Истинската ни сила е в грижата за хората

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 189

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ