02 Юни 2025понеделник16:56 ч.

Красимир Йорданов, БСП-ОЛ: „Напоителни системи“ ще предоставя вода за напояване на по-ниска цена

Ние последователно настояваме за възстановяване и модернизация на цялата водопреносна система

автор:Дума

visibility 3085

„Подпомагането на напояването винаги е било сред нашите основни приоритети и не случайно заема водещо място в нашите 100 точки за ускорено развитие на България, които представихме пред обществото на последните парламентарни избори. Затова ще подкрепим промените в Закона за водите, които са насочени към устойчивото развитие на българското селско стопанство.“ Това заяви народният представител от БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Красимир Йорданов от парламентарната трибуна.

„Ние последователно настояваме за възстановяване и модернизация на цялата водопреносна инфраструктура, управлявана от „Напоителни системи“. Напояването е ключов фактор за оцеляването на българското земеделие в условията на все по-чести засушавания и климатични промени. Ние, като народни представители, сме длъжни да направим напояването достъпно за все повече земеделски производители“, добави Йорданов.

По неговите думи предложеният законопроект създава правна рамка за решаването на този проблем, като предлага практическо решение за замяна на отпадналата схема „Помощ за разходи за напояване“ с нов механизъм, при който държавата, чрез „Напоителни системи“, ще осигурява вода като обществена услуга. „По този начин земеделските производители ще бъдат компенсирани, а тежестта от високата цена на водата значително ще намалее за тях. Това е важна стъпка за гарантиране на тяхната конкурентоспособност“, обясни народният представител от левицата.

Красимир Йорданов каза още, че на срещи в цялата страна фермери споделят, че високата цена на водата за напояване е бариера за тях.

„Това е реален и спешен проблем, за който са необходими адекватни и бързи действия. Като народни представители, наш дълг е да предложим работещо и справедливо решение. Затова ние, от БСП-ОЛ, ще подкрепим този законопроект. Вярваме, че той ще облекчи земеделските производители, ще подобри условията им на труд и ще допринесе за по-лесната реализация на тяхната продукция на пазара“, заключи Йорданов.

МОЯТА МОЛИТВА

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 97

4-5% по скъп ток от началото на юли

автор:Дума

visibility 259

/ брой: 97

1,8 млн. българи са енергийно бедни

автор:Дума

visibility 271

/ брой: 97

Личен фалит ще могат да искат и хора без имущество

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 97

Продават албански и гръцки зеленчуци за български

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 97

Румъния обхваната от наводнения

автор:Дума

visibility 280

/ брой: 97

Пендаровски вини Радев в евроблокаж на РСМ

автор:Дума

visibility 275

/ брой: 97

Гръцки супермаркет блокиран заради цените

автор:Дума

visibility 285

/ брой: 97

Накратко

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 97

Инквизицията е жива

автор:Николай Милчев

visibility 277

/ брой: 97

Към бездната

visibility 280

/ брой: 97

Ботев - факелът на свободата

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 97

Как ще се променят заплати, пенсии и социални помощи в евро

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 97

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ