13 Юни 2025петък15:37 ч.

Кирил Добрев: Предлагаме пълна забрана на тротинетките

Трябва да защитаваме достойнството и на българските граждани, и на полицията

автор:Дума

visibility 2375

„Днес е ден на транспорта в НС – 5 законопроекта от работещата транспортна комисия. Които включват от въздухоплаване, през морските пространства и електронните съобщения и следобед ще завършим с приемане на второ четене на закона за движение по пътищата“. Това заяви пред журналисти в НС зам.-председателят на ПГ на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА и председател на транспортната комисия в парламента Кирил Добрев По думите му предстои следобед да се гледат няколко важни неща – споразумение между общините и КАТ камерите на общините да бъдат използвани за засичане на скоростта и при нарушения на средна скорост. „Ще направя и предложение за пълна забрана на тротинетките. Щом не можем да опазим живота и на тези, които ги управляват  и на участниците в движението по пътищата, не сме узрели като общество да използваме този вид превозни средства“, категоричен бе той.

На въпрос за смъртния случай на младия Явор във Варна, социалистът обясни, че БСП следи от близо случващото се. „Защитаваме достойнството и на българските граждани и на полицията.  Има случаи на полицейско насилие, както и на насилие на граждани над полицаи“, подчерта Добрев. Той изрази надежда МВР да приключи максимално бързо проверката и всички виновни да понесат своите наказания. Зам.-председателят на ПГ на левицата наблегна, че няма социална държава, в която хора умират в социални домове или хора умират по улиците след упражнено насилие от страна на институциите и недостатъчен контрол.

По въпроса за условията в социалните домове у нас, Кирил Добрев обясни, че БСП е гласувала доверие на министър Гуцанов да направи пълна проверка на случващото се в тях. По думите ми всички виновни трябва да получат  своите наказания.

На въпрос за Ваня Григорова, Добрев заяви: „Ние сме демократична партия. Уважавам решението ѝ, въпреки че БСП е хвърлила неимоверни усилия в нейното добро представяне на изборите. Не знам да беше и недоволна от нашата подкрепа по време на транспортната стачка в София, Може би днес има ново основание, което не е формулирала ясно. Градската ни организация ще се занимае със ситуацията. На нея й пожелавам успех в кариерата заедно с Бонев и „Спаси София“.

Принципно

автор:Ина Михайлова

visibility 269

/ брой: 106

Птеродактилите на прехода

автор:Александър Симов

visibility 297

/ брой: 106

Македонският цирей се разраства

visibility 325

/ брой: 106

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ