23 Юни 2025понеделник18:18 ч.

Драгомир Стойнев: Редовният кабинет носи стабилност на фона на международните конфликти

автор:Дума

visibility 5843

“България има нужда от стабилност. Голяма част от гражданите, с които се срещаме, синдикатите, работодателите - са благодарни, че има правителство. Особено на фона на войните и конфликтите в международен план, ситуацията в България би била много драматична без редовна власт.” Това каза председателят на парламентарната група на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Драгомир Стойнев пред БНР. 

По неговите думи приоритетни за управляващите са сигурността на българските граждани, доходите, икономиката, образованието и здравеопазването. “Има още много полезни неща, които могат да бъдат свършени от това правителство”, подчерта социалистът. 

Стойнев заяви, че левицата с повишено внимание следи ситуацията в Близкия изток и припомни, че БСП винаги е говорила за мир. “Информацията на службите е, че няма пряк риск за националната сигурност на България, но ние и Европа трябва да бъдем подготвени за евентуална нова бежанска вълна. Виждаме, че и цената на петрола започва да се покачва. Една такава война може да предизвика шокове върху икономиката”, предупреди той.  

Според него исканията за оставката на Даниел Митов са политически украсени. “За БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА полицейският произвол е изцяло недопустим. Считаме, че вътрешният министър е изправен пред задачата да изчисти доста проблеми в системата и доколкото знам, той е готов да действа решително. Някои може би имат очаквания за по-високи темпове на работа, но да не забравяме, че имахме 4 години на политическо бездействие”, посочи Драгомир Стойнев. 

По думите на председателя на социалистите в Народното събрание, Борислав Гуцанов е един от министрите, които са направили изключително много проблемът с домовете за възрастни хора да стане видим. Той посочи, че до разплитане на казуса в с. Ягода се е стигало заради натиска на служители на Министерството на труда и социалната политика да направят инспекция.  

“Истината е, че това е проблем на цялото общество. Живеем в държава, в която младите хора работят в чужбина и съответно техните родители са тук сами. Има недостиг на общински и държавни домове, в които самотни възрастни хора да получават адекватна грижа. Благодарение на редовния кабинет и на министър Гуцанов, в момента със спасени 700 млн. лв. от Плана за възстановяване и устойчивост се ремонтират сегашните домове. Търсят се и общински и държавни сгради, които могат да се използват за нови места за настаняване”, каза още по темата Стойнев. 

Според него липсата на информационна кампания е основната причина да има хора, които са твърдо “за” и твърдо “против” еврото, но сега е моментът да се навакса пропуснатото време. “Не е вярно, че България ще плаща чужди дългове. В момента ние носим само негативите от валутния борд. Важно е българските граждани да знаят, че държави като Литва, Латвия и Естония, които също бяха с валутен борд, за 6-7 години имат 80% ръст на доходите. Не казвам, че в България задължително ще стане същото - еврото не е магическа пръчка, но всичко зависи от нас”, коментира той. 

По думите на Стойнев в момента левицата мисли за следващите президентски избори. “В тази фрагментирана партийна обстановка, при тези социални разломи, БСП търси подходяща личност, която да обединява, защото един президент трябва да може да говори с всички политически сили. Не трябва да чертае разделителни линии в обществото, а да търси диалог”, подчерта социалистът. 

Драгомир Стойнев смята, че решението на Ваня Григорова да напусне групата  на БСП в Столичния общински съвет е неприятно, но не е голям проблем. “БСП бе много силен партньор на Григорова. Когато партията беше зад гърба ѝ, спечели близо 170 хиляди гласа и почти стигна до кметския пост в София. Но още миналата година взе обратен завой, когато се яви без БСП на изборите и взе едва 10 хиляди гласа. Желая ѝ успех”, коментира Стойнев.

САЩ удариха ядрени съоръжения на Иран

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 112

Сменят софтуера на 460 хил. касови апарати

автор:Дума

visibility 101

/ брой: 112

Пощите да обменят левове безплатно цяла година

автор:Дума

visibility 96

/ брой: 112

Съдът обяви екостикерите за незаконни

автор:Дума

visibility 106

/ брой: 112

Хърватия дава рамо на Скопие за ЕС

автор:Дума

visibility 99

/ брой: 112

Ръст на мигранти в Гърция и Турция

автор:Дума

visibility 93

/ брой: 112

Москва и Киев съобщиха за военни успехи

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 112

Накратко

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 112

Бомбите отварят пропаст

visibility 94

/ брой: 112

Китайците наблягат на повече практика в училищата

автор:Таня Глухчева

visibility 108

/ брой: 112

НАП и веселата държава

автор:Юрий Борисов

visibility 98

/ брой: 112

Черната ирония на един народ

автор:Дума

visibility 107

/ брой: 112

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ