24 Юни 2025вторник18:00 ч.

Илиян Йончев:

Предвиждат се законови промени за тротинетките

/ брой: 112

автор:Дума

visibility 113

"Предвиждат се законови промени за движение на тротинетките, които включват курсове за получаване на правоспособност за управление, регистрация, отговорност за родителите, ако децата им карат скутерите, без да са изпълнили всички условия за това. Дава се възможност на общините да преценят доколко и къде ще могат да се използват те на съответната територия. Транспортната комисия в НС взе решение за запазване на максималната скорост за движение на тротинетките от 140 км./ч., но залата може да го промени, заяви в тв интервю депутатът от ПГ "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА". Според него обаче скоростта трябва да бъде намалена.
„Длъжници сме на хората по отношение на качеството на железопътния транспорт. В Европа той се използва приоритетно, за разлика от България. Ще направим всичко възможно за подобряване на услугата“, категоричен е Йончев. Трябва да се подобри диалогът, защото синдикатите имат притеснения дали хората ще запазят работата си, дали ще се подобрят условията на работа, как ще работят структурните звена за поддръжка на влаковия парк, добави депутатът. 
Йончев обясни, че Министерството на транспорта не е обявявало обществена поръчка за превоз на пътници с железопътен транспорт, а само е заявило намерение за такава. По думите му тя е част от НПВУ, като новата обществена поръчка ще бъде възложена чрез открита и недискриминационна състезателна тръжна процедура.  Йончев обясни, че се предвижда по НПВУ закупуване на съответния подвижен състав, като избраният оператор ще има възможност да го използва. Трябва да защитим интересите на хората и да повишим качеството на услугите по отношение на бързина, чистота, спазване на разписанията, категоричен е Йончев. Той наблегна, че трябва да бъдат разсеяни всякакви съмнение, че нещо се крие, за скрита приватизация и концесия.

България осигурена с петрол и газ

автор:Дума

visibility 1173

/ брой: 113

Нотариуси разкриха 286 хил. длъжници на НАП

автор:Дума

visibility 1629

/ брой: 113

36% от българите планират почивка в чужбина

автор:Дума

visibility 1173

/ брой: 113

2025 ще бъде година на скъпите плодове

автор:Дума

visibility 953

/ брой: 113

Иран предупреди приятелите на САЩ

автор:Дума

visibility 1665

/ брой: 113

НАТО договори 5% от БВП разходи за отбрана

автор:Дума

visibility 914

/ брой: 113

25 жертви на атентат в православен храм

автор:Дума

visibility 1231

/ брой: 113

Накратко

автор:Дума

visibility 1312

/ брой: 113

Подай ми Парите

автор:Александър Симов

visibility 1464

/ брой: 113

Мир без изключения

visibility 1606

/ брой: 113

Въглищата си отиват, но какво идва след тях?

visibility 1199

/ брой: 113

Иде ли краят на вечния длъжник

автор:Дума

visibility 1365

/ брой: 113

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ