28 Април 2026вторник16:12 ч.

По-стръмното стъпало

/ брой: 74

visibility 5716

Любослав Костов

Ако днес трябва да посочим учебникарски пример за това как се разлага тъканта между държавата и човека, то посттоталитарна България е „златният стандарт“ на тази поквара. Тук изкуството на манипулацията не просто се практикува, то е издигнато в култ, превърнато е в индустрия. Партии, анализатори и онези вездесъщи архитекти на общественото мнение, пиарите, превърнаха българския избирател в лабораторен субект.
В държава, в която неравенството крещи от всеки ъгъл, а социалната несигурност е постоянният спътник на българското семейство, отсъствието на силно, автентично и модерно Ляво в Парламента не е просто политически дефицит. То е предателство към мнозинството българи. Защото в душата си нашият народ е социален. Българинът вярва в солидарността, в закрилата на слабия, в справедливото разпределение на благата.
Докато обществото ни се дави в дефицит на справедливост, от телевизионните екрани една самопровъзгласила се „експертна“ каста - армия от либерални анализатори и дежурни „умнокрасиви“ гласове, неуморно чертае некролози. От години обясняват как БСП била „отживелица“, как лявото трябвало да умре, за да освободи място за техните стерилни, пазарни експерименти.
БСП трябва да бъде там. Но не като останка от миналото, а като визия за бъдещето.
И тук идва моралният залог. Истинското лидерство не се измерва с моментни изборни проценти, а с посока и интегритет. Крум Зарков показа нещо рядко срещано в нашите ширини - че можеш да носиш отговорност, да имаш идеи, които надскачат тяснопартийния интерес, и да притежаваш европейска физиономия, без да губиш корена си. 
Неуспехът понякога е само по-стръмното стъпало към върха. Защото идеите му са правилните, дори времето още да не ги е догонило. Подкрепата за такива личности е инвестиция в нормалността. Нека спрем да бъдем терен за експерименти. Да си върнем държавата от пиарите и да я дадем на идеите.
Лампите на „Позитано“ няма да угаснат! Напротив, те ще светят по-силно от всякога. Оптимист съм. Успех, Krum Zarkov!

Фейсбук

Дизелът поскъпва, въпреки резервите на България

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 77

Плащаме и за пластмасовите бутилки

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 77

Спират парното в София

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 77

Държавата се отказва да ремонтира над 200 язовира

автор:Дума

visibility 314

/ брой: 77

Китай заплаши ЕС с ответни мерки

автор:Дума

visibility 293

/ брой: 77

Руски генерал призова за истинска война

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 77

Фицо обяви мерки за подкрепа на икономиката

автор:Дума

visibility 326

/ брой: 77

Накратко

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 77

Отново за газлайтинга

автор:Юрий Борисов

visibility 288

/ брой: 77

Без избор

visibility 280

/ брой: 77

Великата правосъдна реформа

visibility 307

/ брой: 77

Швеция призна, че е сбъркала

visibility 325

/ брой: 77

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ