26 Април 2026неделя22:37 ч.

По-стръмното стъпало

/ брой: 74

visibility 4632

Любослав Костов

Ако днес трябва да посочим учебникарски пример за това как се разлага тъканта между държавата и човека, то посттоталитарна България е „златният стандарт“ на тази поквара. Тук изкуството на манипулацията не просто се практикува, то е издигнато в култ, превърнато е в индустрия. Партии, анализатори и онези вездесъщи архитекти на общественото мнение, пиарите, превърнаха българския избирател в лабораторен субект.
В държава, в която неравенството крещи от всеки ъгъл, а социалната несигурност е постоянният спътник на българското семейство, отсъствието на силно, автентично и модерно Ляво в Парламента не е просто политически дефицит. То е предателство към мнозинството българи. Защото в душата си нашият народ е социален. Българинът вярва в солидарността, в закрилата на слабия, в справедливото разпределение на благата.
Докато обществото ни се дави в дефицит на справедливост, от телевизионните екрани една самопровъзгласила се „експертна“ каста - армия от либерални анализатори и дежурни „умнокрасиви“ гласове, неуморно чертае некролози. От години обясняват как БСП била „отживелица“, как лявото трябвало да умре, за да освободи място за техните стерилни, пазарни експерименти.
БСП трябва да бъде там. Но не като останка от миналото, а като визия за бъдещето.
И тук идва моралният залог. Истинското лидерство не се измерва с моментни изборни проценти, а с посока и интегритет. Крум Зарков показа нещо рядко срещано в нашите ширини - че можеш да носиш отговорност, да имаш идеи, които надскачат тяснопартийния интерес, и да притежаваш европейска физиономия, без да губиш корена си. 
Неуспехът понякога е само по-стръмното стъпало към върха. Защото идеите му са правилните, дори времето още да не ги е догонило. Подкрепата за такива личности е инвестиция в нормалността. Нека спрем да бъдем терен за експерименти. Да си върнем държавата от пиарите и да я дадем на идеите.
Лампите на „Позитано“ няма да угаснат! Напротив, те ще светят по-силно от всякога. Оптимист съм. Успех, Krum Zarkov!

Фейсбук

Ремонтът на асансьорите влиза в програмата за саниране

автор:Дума

visibility 8714

/ брой: 75

Газът поскъпва с 5% през май

автор:Дума

visibility 7802

/ брой: 75

Иран получи първите приходи от Ормуз

автор:Дума

visibility 8421

/ брой: 75

ЕС одобри 20-и пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 6991

/ брой: 75

Турция забрани мрежите за деца до 15 години

автор:Дума

visibility 8193

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 5005

/ брой: 75

Десница по Вазов

автор:Александър Симов

visibility 4195

/ брой: 75

Не пускайте политици

visibility 3750

/ брой: 75

Селективна отговорност

visibility 4031

/ брой: 75

Свръхдефицит - идва фискална и икономическа криза

visibility 7382

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ