09 Април 2026четвъртък23:39 ч.

Иран въвежда такса за приятелски кораби

Марко Рубио е възмутен от апатията на НАТО към конфликта

/ брой: 60

автор:Дума

visibility 16867

Комисия в иранския парламент одобри проектозакон за въвеждане на транзитни такси за преминаване на приятелски кораби през стратегическия Ормузки проток. Текстът предвижда "финансови разпоредби и системи за таксуване в риали" (местната валута), както и сътрудничество с Оман, от другата страна на протока. Освен това е включена "забрана за преминаване на американци и на ционистския режим" (Израел), както и забрана за други страни, налагащи санкции срещу Техеран.
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио критикува съюзниците от НАТО за това, че не подкрепят Вашингтон във войната с Иран. "Но ако НАТО се състои само в това, че ние защитаваме Европа, ако тя бъде атакувана, а след това ни отказват правото да разполагаме военни бази, когато имаме нужда от тях, това не е много добра уговорка", заяви Рубио. Според него страната ще трябва да преразгледа отношенията си с Алианса след края на войната.
Междувременно Италия също отказа САЩ да използват военната база "Сигонела" на о. Сицилия за кацане на американски бомбардировачи, след като Испания вчера затвори въздушното си пространство.
Техеран потвърди, че е ударен ядрен обект, а същевременно порази петролен танкер край бреговете на Дубай. В Ерусалим също бяха задействани сирените за въздушна тревога.
Изданието "Аксиос" коментира, че Тръмп заявява за 12-и път, че военната операция "Епична ярост" срещу Иран скоро ще приключи. Белият дом настоява, че преговори с Техеран има и вървят много добре, и недоумява защо иранците отричат тази информация. Говорителката Каролайн Ливит изненада репортери, признавайки им, че с екипа й отправят молитва, възхваляваща убийството на хора, лъжещи Доналд Тръмп. През миналата седмица стана ясно, че министърът на отбраната Пийт Хегсет и личният му пастор правят ритуали, призовавайки за смъртта на враговете на САЩ.
Губернаторът на Флорида Рон Десантис подписа закон за преименуване на международното летище в Палм Бийч на името на Тръмп. В щата вече има библиотека, носеща същото име.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ