14 Октомври 2025вторник23:16 ч.

БФС:

Срам ни е от националите

България гостува днес на Испания

/ брой: 191

автор:Дума

visibility 1029

От БФС обявиха, че се срамуват от футболистите в националния отбор. Признанието направи техническият директор Кирил Котев. Той говори на заминаване за Валядолид, където днес от 21,45 ч. "лъвовете" гостуват на европейския шампион Испания. Срещата ще бъде излъчена по БНТ 1.
"Успяхме да се възстановим. Знаем какво ни очаква и излизаме срещу най-добрия отбор в Европа. Надяваме се да покажем играта от първото полувреме срещу Турция (1:6). Трябва да си изчистят главите и да дадат най-доброто от себе си. Испания е най-добрият отбор в Европа. Надяваме се на положителна промяна, защото ни е срам", сподели Котев на Летище "Васил Левски".
Според него, въпреки претърпяното крушение в събота, националите ни имат психически и физически сили да се противопоставят на суперзвездната селекция на "Ла Фурия".
"Очаквам да излезем със самочувствие, да се борим и да се изпълняват тактическите задачи. Можем да играем футбол и се надяваме да се види. Всичко зависи от нас, за да излезем от тази ситуация. Това в момента са най-добрите футболисти на България. Но не трябва да изпадаме в такива моменти като в събота - играем добре, до полувремето е 1:1 и след това изпадаме в паника и се предаваме. Какъвто и да е резултатът, не бива да се заблуждаваме. На първо място е нужно да изчистим всички грешки и да гледаме постепенно да надграждаме", допълни бившият защитник на Локо Пд и ЦСКА. 
Срещата на "Естадио Мунисипал Хосе Сория" ще бъде втора за новия селекционер Александър Димитров, който в София започна повече от неприятно. "Лъвовете" окончателно загубиха шансове за класиране на Световното в САЩ, Канада и Мексико 2026.
В пресявките България е шестият най-слаб отбор. В трите мача - всичките загубени, нашите са вкарали само един гол, а са инкасирали 12. Без точка и с по-лоша голова разлика са още: Беларус (2:15), Гибралтар (2:20), Молдова (3:25), Лихтенщайн (0:23) и Сан Марино (1:32). Всички тези отбори обаче са изиграли повече мачове от българите. Поне по точка са спечелили: Азербайджан, Армения, Литва и Малта, Кипър е с 8 т., Естония, Казахстан, Андора и Черна гора са с по 6, а Латвия - с 5. Отборът на Фарьорските острови (54 900 души население) е с 12 т. и с шансове за бараж.

Общините искат 5 г. преход за новото изчисление на такса "Смет"

автор:Дума

visibility 1897

/ брой: 191

VI блок на АЕЦ "Козлодуй" пак спира за ремонт

автор:Дума

visibility 1811

/ брой: 191

Митниците готови за еврото

автор:Дума

visibility 1761

/ брой: 191

Шефът на БНБ настоя за промяна във фискалната политика

автор:Дума

visibility 5846

/ брой: 190

Франция има ново правителство

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 191

Илияна Йотова е в Пекин на световна лидерска среща

автор:Дума

visibility 2017

/ брой: 191

Албания временно забрани тротинетките

автор:Дума

visibility 1975

/ брой: 191

"Хамас" освободи 20-те живи израелски заложници

автор:Дума

visibility 1871

/ брой: 191

Какво се случи?

автор:Александър Симов

visibility 1883

/ брой: 191

Неудобната тема

автор:Мая Йовановска

visibility 1872

/ брой: 191

Икономика на работещите, не на милионерите

автор:Дума

visibility 2011

/ брой: 191

Сини понеделници

автор:Димитър Събев

visibility 1817

/ брой: 191

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ