28 Август 2025четвъртък01:59 ч.

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

Москва и Киев ще разменят още пленници и 12 000 убити войници

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 9275

Поддръжниците на движението "Да направим Америка отново велика", които подкрепят Доналд Тръмп, осъдиха терористичната атака на киевския режим срещу руски летища на 1 юни, тъй като смятат Украйна за враг на САЩ, написа порталът "Екшъс". Блогърът Роуган О'Хендли смята, че Киев се стреми да „въвлече Америка в Трета световна война“. Бившият съветник на шефа на Пентагона Дан Колдуел заяви, че „САЩ трябва да прекратят всякаква подкрепа, която би могла пряко или косвено да допринесе за удари по руските стратегически ядрени сили“. Поддръжниците на Тръмп гледат на Володимир Зеленски „като на марионетка на глобалистите, а на Украйна - като огнище на корупция“, и от години са враждебно настроени към Зеленски и всякакви украински военни операции срещу руските войски, отбелязва "Екшъс". Според портала значителна част от поддръжниците на Тръмп смятат Украйна, а не Русия, за враг.
Киевският режим се опита да въвлече САЩ в конфликт с Русия, смята и Стивън Банън, водещ на популярния американски подкаст "Уар ром" и бивш главен политически съветник на президента на САЩ Доналд Тръмп. „Ако разузнаването (на САЩ) е било замесено, това е обявяване на война на Русия. Гласувал ли е американският народ за обявяване на война на руския народ“, добави Банън.
Реакцията на Доналд Тръмп към ударите на Украйна по руски летища е, че военният конфликт трябва да приключи, заяви говорителката на Белия дом Каролайн Ливит.
Бившият руски президент Дмитрий Медведев написа в "Телеграм", че Москва ще потърси възмездие заради ударите на Киев по руски летища: „Възмездието е неизбежно. Всичко, което трябва да бъде взривено, непременно ще бъде взривено, а тези, които трябва да бъдат изтребени, ще изчезнат.“
На преговорите в Истанбул в понеделник двете страни се договориха да разменят още пленници и да върнат телата на 12 000 убити войници (по 6000 от всяка страна). Киев предаде списък на около 339 отвлечени в Русия украински деца, които иска да върне. Русия контрира, че не ги е отвлякла, а е съхранила живота им в условията на война. По-рано се съобщаваше, че децата били 20 000.
Русия извърши масирани удари по военни обекти и жива сила в цяла Украйна. Киев предизвика прекъсвания на тока в обширни контролирани от Русия територии в Запорожка и Херсонска област. Службата за сигурност на Украйна заяви, че е атакувала пътния и железопътния мост, който свързва Русия и Крим, с подводни експлозиви, предаде БТА.

До 2029 г. ще е готова жп линията Костенец-Септември

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 159

С над 27% скочи жилищното кредитиране

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 159

Държавният дълг нарасна с нови 300 млн. лв.

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 159

Венецуела и САЩ пред война

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 159

Украйна няма да влезе в ЕС „чрез изнудване“

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 159

Готвят Фон дер Лайен за президент на Германия?

автор:Дума

visibility 479

/ брой: 159

Позволиха 10-часов работен ден на гърците

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 159

Пожарът на глупостта

автор:Александър Симов

visibility 459

/ брой: 159

Линията на бедност може да стане 764 лева

автор:Аида Паникян

visibility 480

/ брой: 159

Бъдеще в алгоритъм и блус

visibility 450

/ брой: 159

Десницата на разрушенията

автор:Дума

visibility 445

/ брой: 159

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ