09 Април 2026четвъртък21:38 ч.

Москва и Пекин патрулират в Тихия океан

Военноморските маневри на двете страни са адресирани към САЩ, Япония, Южна Корея и Австралия

/ брой: 166

автор:Дума

visibility 8268

Руски и китайски военни флотилии патрулираха съвместно в Тихия океан и проведоха учения в Източнокитайско море.

Карта на руско-китайските маневри в Японско море и Тихия океан през 2022 г.

„Кораби на руския ВМФ и флота на Китайската народно-освободителна армия действаха във водите на Източнокитайско море и изминаха повече от 6400 морски мили. Моряците на двете страни проведоха учения за борба с подводници, отблъснаха въздушен удар на мним противник, тренираха спасяване в морето и усъвършенстваха уменията за излитане и кацане на хеликоптери на палубите на бойните кораби“, съобщи китайското военно министерство.

В средата на юли т.г. двете страни проведоха съвместно учение и в Японско море, насочено към „защита на сигурността на стратегически водни пътища“. Под кодовото име „Северно взаимодействие 2023“, учението демонстрира засилващото се военно сътрудничество между Китай и Русия след избухването на войната в Украйна. 

Говорител на китайското министерство на отбраната поясни, че тези действия не са насочени към трети страни и не са свързани с настоящата международна и регионална ситуация. Но военните анализатори във Вашингтон са убедени: военноморските маневри на Русия и Китай в Тихия океан и Японско море са адресирани към САЩ, Япония, Южна Корея и Австралия.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 697

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 686

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 789

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 638

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 753

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 664

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 797

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ