16 Август 2025събота06:13 ч.

Снимка ludogorets.com

Лудогорец прескача правило на БФС

"Орлите" внасят 400 000 лв. заради изискването за четирима българи във всеки мач

/ брой: 108

автор:Дума

visibility 2810

Лудогорец ще прескочи по административен път новото правило на БФС, с което всеки клуб е задължен да има четирима българи на терена и още един на резервната скамейка. Спортно-техническият директор Георги Караманджуков обяви, че ще заплатят таксата от 400 000 лв. и така ще могат да разчитат предимно на чужденци. Шампионите първи обявяват, че ще прескочат нововъведението. Сумата ще бъде разпределена между останалите клубове.
"Официалната позиция на клуба е, че ще се възползваме от възможността да си платим. Целите винаги са били високи, играем в Европа и трудно можем да намерим пет човека на такова високо ниво. Казвам го със съжаление. Тази година ще си платим. С това, че първият трансфер е на български футболист (бел. ред. - Станислав Иванов), показваме желание да развиваме и налагаме наши играчи", обяви Караманджуков по време на представянето на новия треньор Руи Мота. Миналото лято португалецът е искал да вземе юношата на Левски в арменския Ной.
"Той е добре запознат с качествата на Станислав. Радваме се, че в доста голям процент вижданията ни съвпадат. Нормално е да има някаква разлика, която ще коригираме, и ще вземем футболисти с профили, които Руи желае", допълни смолянчанинът.
"Смятам, че ще си допаднем, защото нашият и на Лудогорец манталитет е да бъдем шампиони. Винаги ще уважаваме фланелката и емблемата на клуба. Всеки път ще излизаме за победа. Надявам се нашата работа да е продължителна и с големи успехи. Знам, че беше успешен сезон за Лудогорец, спечели всичко. Но винаги има какво да се подобрява и целта ни е да постигнем още. Предишният треньор е извършил фантастична работа, а нашата цел е да надградим", бяха първите думи на Мота. Той замени Игор Йовичевич, за когото от Разград съобщиха, че е напуснал по свое желание. От Делиормана си тръгват и футболистите Дени Групер, Антоан Бароан и Георги Русев. От клуба разкриха, че има интерес към техни играчи.

Показаха за първи път българската монета от 1 евро

автор:Дума

visibility 3045

/ брой: 151

Несъбраните пари в бюджета могат да стигнат 8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 3066

/ брой: 151

Икономиката с ръст от 3.1%

автор:Дума

visibility 2977

/ брой: 151

Тръмп и Путин със среща на четири очи

автор:Дума

visibility 2940

/ брой: 151

Съединените щати спират чуждестранните помощи

автор:Дума

visibility 3030

/ брой: 151

Светът остава разделен за пластмасата

автор:Дума

visibility 3529

/ брой: 151

Накратко

автор:Дума

visibility 3111

/ брой: 151

Геополитическо воайорство

автор:Александър Симов

visibility 3256

/ брой: 151

Вода газим, жадни ходим

visibility 3324

/ брой: 151

Срещите Москва - Вашингтон - со кротце и с повече кьотек

visibility 3074

/ брой: 151

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ