16 Ноември 2025неделя19:54 ч.

Няколко думи

"Гешев 2"

/ брой: 225

автор:Ина Михайлова

visibility 144277

Единственият кандидат за главен прокурор Борислав Боби Сарафов получи подкрепата на академичната общност за поста. А преди това и на сдружение "Ангели на пътя", и на най-големите и авторитетни организации на евреите в България. Ключово и знаково, както тръбят политкоректните медии.
Дежавю някак.
Когато избираха Иван Гешев за главен прокурор, подкрепата за него заваля организирано и под контрол. Появиха се писма под индиго, които възхваляваха кандидата. Само преди година и половина следователите, като под диктовка, писаха до САЩ и Европа в защита на Гешев, притеснени от "заговора" срещу началника си.
Познатата схема за натиск и контрол май заработи отново. Остава да видим от кои организации и структури, дълбоко свързани с прокуратурата, ще завалят декларации за подкрепа. Кой диктува таз особена по рода си активност? И кой ли султан чете с наслада написаното?
"Гешев 2" се задава на хоризонта.
Отново единствен кандидат. Кой си го избира? От "Продължаваме промяната" например казват, че ГЕРБ стоят зад Сарафов. На фона на вървящите проби за мнозинство в парламента, главният прокурор отново е "червената линия".
Дали този Висш съдебен съвет, който свали Иван Гешев, ще избере "дясната му ръка" за главен прокурор? Едва ли някой има съмнение къде се избират ръководителите на прокуратурата и на двете върховни съдилища в страната.
Сарафов може да получава знакова подкрепа, но може и да изгори. Да пита Гешев...

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 20687

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 18259

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 18287

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 16990

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 18050

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 20299

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 18222

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 14239

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 11106

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 19064

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 19906

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 17141

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ