30 Юли 2025сряда05:38 ч.

Терзиев отказва да преговаря

Левицата призова през дните на матурите стачните действия да бъдат преустановени

/ брой: 88

автор:Дума

visibility 1762

Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град. Това заяви кметът на София Васил Терзиев в отговор на въпрос дали би се срещнал отново с представители на протестиращите в наземния градски транспорт в София, които искат увеличение на заплатите и обявиха безсрочна стачка. Кметът определи исканията им за неразумни. Той кани протестиращите на преговори днес, но само ако пуснат спрените от движение вече почти седмица тролеи, трамваи и автобуси.
На фона на столичната блокада от МОН създадоха кризисен щаб във връзка с провеждането на предстоящите матури на 21 и 23 май и начина, по който учениците ще се придвижват.
Заместник-председателят на БСП Драгомир Стойнев призова в дните на провеждане на зрелостните изпити стачните действия да бъдат преустановени.
Постоянната комисия по транспорт и пътна безопасност ще вземе нещата в свои ръце и ще направи необходимото, за да бъде решен проблемът и транспортната стачка да бъде прекратена, категоричен бе председателят й Иван Таков. Той свиква днес извънредно съвместно заседание с комисиите по финанси и по икономика.

ЕС се договори с Тръмп за митата

автор:Дума

visibility 1209

/ брой: 138

Гърция овладява огнената стихия

автор:Дума

visibility 1222

/ брой: 138

Венецуелските леви с победа на местния вот

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 138

Накратко

автор:Дума

visibility 1275

/ брой: 138

Убиват ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 1257

/ брой: 138

Гледам на работата си като на отговорност

автор:Юлия Кулинска

visibility 1286

/ брой: 138

Нашата си кочина

автор:Мая Йовановска

visibility 1213

/ брой: 138

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ