19 Декември 2025петък14:57 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Кирил Добрев: Предлагаме пълна забрана на тротинетките

Трябва да защитаваме достойнството и на българските граждани, и на полицията

автор:Дума

visibility 12262

„Днес е ден на транспорта в НС – 5 законопроекта от работещата транспортна комисия. Които включват от въздухоплаване, през морските пространства и електронните съобщения и следобед ще завършим с приемане на второ четене на закона за движение по пътищата“. Това заяви пред журналисти в НС зам.-председателят на ПГ на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА и председател на транспортната комисия в парламента Кирил Добрев По думите му предстои следобед да се гледат няколко важни неща – споразумение между общините и КАТ камерите на общините да бъдат използвани за засичане на скоростта и при нарушения на средна скорост. „Ще направя и предложение за пълна забрана на тротинетките. Щом не можем да опазим живота и на тези, които ги управляват  и на участниците в движението по пътищата, не сме узрели като общество да използваме този вид превозни средства“, категоричен бе той.

На въпрос за смъртния случай на младия Явор във Варна, социалистът обясни, че БСП следи от близо случващото се. „Защитаваме достойнството и на българските граждани и на полицията.  Има случаи на полицейско насилие, както и на насилие на граждани над полицаи“, подчерта Добрев. Той изрази надежда МВР да приключи максимално бързо проверката и всички виновни да понесат своите наказания. Зам.-председателят на ПГ на левицата наблегна, че няма социална държава, в която хора умират в социални домове или хора умират по улиците след упражнено насилие от страна на институциите и недостатъчен контрол.

По въпроса за условията в социалните домове у нас, Кирил Добрев обясни, че БСП е гласувала доверие на министър Гуцанов да направи пълна проверка на случващото се в тях. По думите ми всички виновни трябва да получат  своите наказания.

На въпрос за Ваня Григорова, Добрев заяви: „Ние сме демократична партия. Уважавам решението ѝ, въпреки че БСП е хвърлила неимоверни усилия в нейното добро представяне на изборите. Не знам да беше и недоволна от нашата подкрепа по време на транспортната стачка в София, Може би днес има ново основание, което не е формулирала ясно. Градската ни организация ще се занимае със ситуацията. На нея й пожелавам успех в кариерата заедно с Бонев и „Спаси София“.

Искат оставката на Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 566

/ брой: 239

Венецуела се обърна към ООН заради САЩ

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 239

Напрежение между Пекин и Вашингтон заради Тайван

автор:Дума

visibility 537

/ брой: 239

10 000 фермери окупираха Брюксел

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 239

Нищо не остана

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 239

За погубените детски мечти и надежди

visibility 541

/ брой: 239

Камери навсякъде, камери и в тоалетните

автор:Николай Милчев

visibility 527

/ брой: 239

За модерното стадо

visibility 426

/ брой: 239

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ