13 Октомври 2025понеделник12:41 ч.

СНИМКА: БТА

Наталия Киселова: Бюджетът и преминаването към евро са предизвикателствата пред Народното събрание

автор:Дума

visibility 15932

Пред парламента стоят няколко предизвикателства - първото ще бъде бюджетът (за 2026 г., бел. авт.) и второто - плавното преминаване към еврото. Това заяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова в изказване по време на XVI конгрес на партия „Българска социалдемокрация – Евролевица“. По думите ѝ третото предизвикателство ще е как бизнесът и хората да не получат „шокови удари“ в процеса по приемане на еврото.

Левите решения са нашият по-добър отговор за това, че можем да живеем в по-справедливо и по-социално общество, каза Киселова. Влизането в еврозоната, където всички държави имат друг тип данъчно облагане, ще постави по нов начин въпроса за това да се намали разтворилата се сериозна ножица за доходите, коментира тя.

Киселова отчете ролята на „БСП – Обединена левица“ в управлението. „Това, което успяхме да направим, е да има декларация на Народното събрание, че не изпращаме български военнослужещи в конфликта“, каза тя относно войната в Украйна. „Поставихме въпрос, който, мисля, е много важен, и той е България да има независимост при енергийните си проекти“, посочи тя. По думите ѝ коалицията успява да съдейства за това „в определени критични ситуации да има и социален аспект в публичните финанси“.

БТА

Събарят хотела и аквапарка в "Елените"

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Осем нови къщи за пострадалите от с. Воден

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Вече са одобрени 40 заявления по проекта „Избирам България“

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Кабинетът показа устойчивост

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 190

Шефът на БНБ настоя за промяна във фискалната политика

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 190

Работодатели и синдикати се скараха за данъците

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 190

Всички бързи влакове у нас вече са с нови локомотиви

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 190

Купувачи от България вдигат цените на имотите в Гърция

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Започва изпълнението на мирния план за Газа

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Мицкоски съзря у нас "македонски народ"

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

ЕС с нова система за граничен контрол

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Косово най-после е с работещ парламент

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 190

Гавра с Нобел

автор:Таня Глухчева

visibility 2

/ брой: 190

Ароматът на пълно фиаско

автор:Евгений Белий

visibility 1

/ брой: 190

Има ли край лявата безнадеждност?

автор:Иво Атанасов

visibility 1

/ брой: 190

Сериалът "На всеки километър" е гледан от 400 млн. зрители

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 190

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ