06 Юни 2025петък19:38 ч.

Директорът на болницата в Перник подаде оставка

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 120

Директорът на МБАЛ „Рахила Ангелова“ в Перник Емил Ненков подаде оставка. Той е депозирал молбата си за напускане на поста пред министъра на здравеопазването д-р Силви Кирилов. В нея д-р Ненков посочва като причини за оставката кадровия недостиг в отделенията по акушерство и гинекология и педиатрия, с които не е могъл да се справи. 
Д-Р Ненков заемаше поста директор на болницата от близо 10 месеца, преди това беше директор на Профилакториума в града. Кадровата криза в пернишката болница се увеличава всяка година. На 23 април беше обявено, че от 1 май няма да се приемат родилки в АГ отделението и там ще се извършват само планови операции. Акушерките, които бяха подали заявления за напускане, временно ги оттеглиха, тъй като кметът на Перник проведе разговори с представители на столични лечебни заведения и получи уверение, че кадри от София ще бъдат командировани в Перник.
Заради кризата с медиците многопрофилната болница в града разчита на голям брой лекари от чужбина. В болница „Рахила Ангелова“ в Перник има медици от Индия, Турция и Сомалия. Лекари от други държави работят в отделението по неврология, в детското и във вътрешното отделение.

Тръмп и Путин обсъдиха Украйна

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 101

Румъния иска да приеме център по сигурността

автор:Дума

visibility 698

/ брой: 101

Гърция затяга контрола по пътищата

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 101

Накратко

автор:Дума

visibility 597

/ брой: 101

Долу ръцете!

автор:Александър Симов

visibility 697

/ брой: 101

Не на конфронтацията с Русия!

visibility 795

/ брой: 101

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ