30 Юни 2025понеделник14:09 ч.

Драгомир Стойнев: След скандала с ПП обществото много по-внимателно ще преценява всеки следващ политически субект, който се появи и обещава промяна

автор:Дума

visibility 8400

“Скандалът около “Продължаваме промяната” минава всякакви граници и ще има тежък удар върху обществото, бизнеса и външнополитическите партньори. Те се появиха като проект и още тогава от БСП предупреждавахме, че един проект има начало, край и е създаден, за да носи печалба. Задачата на системните партии е да променим държавата към по-добро.” Това заяви председателят на парламентарната група на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Драгомир Стойнев в предаването “Лице в лице” по bTV. 

Успяхме да стабилизираме държавното управление чрез редовното правителство, но връзката общество - политическата система далеч не е стабилна. Това блокира нормалната работа. Скандалът в ПП, корупционните подозрения, дестабилизират допълнително доверието в политиката. Нещо повече – нека ви припомня ниската избирателна активност. Тя ще продължи да е ниска докато политиката е източник на скандали и корупционни подозрения. 

Вероятно след този скандал обществото много по-трезво ще преценява всеки следващ политически субект, който се появи. Защото виждаме как красивите обещания, новите лица, медийните авторитети  от вчера днес стигнаха до разпад. 

“ПП дойдоха веейки знамето на антикорупцията, а се вижда, че в самата си партия не могат да се справят с корупцията. Представям си какво е било, когато са управлявали държавата. БСП не е част и не е споменавана в нито един от корупционните казуси”, каза още по темата Стойнев.

"Президентът има своите позиции и ако някой може да отговори на въпроса дали ще продължи в политиката или ще я напусне с достойнство, това е самият той", заяви Драгомир Стойнев. Според него президентът близо десетилетие е част от тази политическа система с всичките й недъзи и е участвал, включително и в изпълнителната власт, чрез няколко служебни правителства. 

БСП има доста по-дълбоки корени в политиката и винаги е била в центъра на лявото, въпреки всички проекти. Задачата й е да го съхрани и модернизира според Стойнев. По думите му БСП се готви усилено за президентските избори. “Кандидатурата ще бъде обща на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА. Считам, че тя ще бъде успешна, тъй като досега ние сме най-печелившата партия на президентските избори. Подкрепа не бива да търсим само в ляво, кандитатът ни за президент трябва да може да обединява всички българи, да успокоява и балансира междуинституционалните отношения”, смята Драгомир Стойнев.

Според социалиста еврото няма да направи хората по-богати или по-бедни. “Доходите ще растат, защото ще се привлекат чуждестранни инвестиции, кредитният рейтинг ще се повиши и държавата ще може да тегли по-евтин дълг, но в крайна сметка е нужна работа”, смята Стойнев. 

По думите на Стойнев цените щяха да се повишат дори да не ни бяха приели в еврозоната поради вътрешни, външни и геополитически причини. “За първи път виждаме такава добра организация на институциите. В момента КЗК, КЗП и КРС правят нужните проверки, като те ще продължат и след 1 януари. Намерени са магазини, в които се счита, че има спекула. БСП-ОЛ представихме и закон за спекулата, в който глобата е 10% от оборота. Ще има много фалирали търговски обекти”, коментира председателят на левицата в парламента.  

Драгомир Стойнев посочи, че България има икономически ръст от приблизително 2% и икономическата среда постепенно се успокоява. “Работодателите са изключително доволни, че най-накрая имаме стабилно управление и започнаха да се решават реалните проблеми. Българският бизнес вижда в правителството партньор и така трябва да бъде”, подчерта той. 

Стойнев наблегна, че БСП-ОЛ изпълнява предизборните си ангажименти с увеличаването на всички пенсии с 8,6%, като подчерта, че то е било извоювано  изключително трудно от левицата. 

Социалистът посочи, че правителството работи усилено, за да спаси средствата от Плана за възстановяване и устойчивост. “Има изключително голямо закъснение, но благодарение и на усилията на БСП 300 млн. лв. отиват за модернизацията на близо 80 дома за настаняване на възрастни хора. Това са спасени пари от ПВУ”, отбеляза той.

Първите евробанкноти ще бъдат взети на заем

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 117

Евробанкнотите ще бъдат осигурени преди 1 януари 2026 г.

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 117

Регулаторите ще наблюдават мобилни оператори и куриери

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 117

Преди продажба отново оценяват ненужните държавни имоти

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 117

Не може да победите Сърбия с насилие

автор:Дума

visibility 96

/ брой: 117

Гърция глобява за необявени цени

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 117

Франция забрани пушенето на открито

автор:Дума

visibility 82

/ брой: 117

Кратки новини

автор:Дума

visibility 83

/ брой: 117

Отново надежди

автор:Евгени Гаврилов

visibility 75

/ брой: 117

Няма многовековна македонска идентичност

visibility 76

/ брой: 117

Безпътица и пътна карта

visibility 87

/ брой: 117

Как се променят пенсиите след 1 юли

автор:Аида Ованес

visibility 113

/ брой: 117

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ