19 Декември 2025петък13:27 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка БФС

БФС с рекорден договор

Георги Иванов искал да дава по 1 млн. лв. на клубовете

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 2789

БФС подписа рекорден спонсорски договор. Шефът на федерацията Георги Иванов-Гонзо разкри, че последните 10 години подобен контракт не е имало. Компанията е букмейкър и досега също даваше пари на централата. Занапред фирмата ще бъде спонсор на националните отбори за мъже и жени, както и на Националната база до 2028 г. Тя вече ще носи името "efbet Национална футболна база".
"За нас са важни всички партньорства, за да развиваме футбола и школите. Всеки е добре дошъл и се радваме за него. Ще се направи ремонт на хотела и отвън, за да предоставя най-добри условия. Инвестицията ще ни даде възможност да подобрим и терените. Когато влязохме във владение, БФС беше на загуба. От юни ще имаме 4-4,5 млн. лв. на година, което ще ни даде стабилност. Футболът се прави с пари, а ние все още нямаме много. За момента се борим с подръчни средства. Всички планове стоят в чекмеджето. Притесняваме се, че няма други спонсори, освен бетинг компаниите. Къде са другите фирми? Ако не са бетинг компаниите, които поддържат българския спорт, той трудно би оцелял", обясни Иванов.
Той говори и за новото правило от следващия сезон клубовете да започват мачовете с по четирима българи. Който не спазва нововъведението, ще плаща по 400 000 лв.
"Нашата цел и задача е да помогнем на български футболисти да се развиват. И взимаме пари от клубовете, които не споделят този начин на мислене, за да дадем на другите, които искат да развиват млади българи. Имаме диаманти, но диамантът е в земята, трябва да го изровиш и излъскаш. Искаме да даваме по 1 млн. лв. на клуб, който развива млади българи, но нямаме тези средства.
Предприехме мерки. Те са непопулярни, но гледаме цялата картина. Всички ще ни бъдат благодарни след 3-4 години. Никой от нас няма лично отношение, не се и съобразяваме с мениджъри. Клубният футбол е с най-главна роля да развива национални състезатели. Когато сте критични към националния отбор, трябва да сте критични и към клубовете. Взимаме най-добрите футболисти. Ако някой смята, че има по-добри, дайте предложения. Коментатори много, но всеки да предложи вариант или да намери финансиране", обясни Гонзо.

Искат оставката на Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 239

Венецуела се обърна към ООН заради САЩ

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

Напрежение между Пекин и Вашингтон заради Тайван

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

10 000 фермери окупираха Брюксел

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 239

Нищо не остана

автор:Александър Симов

visibility 0

/ брой: 239

За погубените детски мечти и надежди

visibility 0

/ брой: 239

Камери навсякъде, камери и в тоалетните

автор:Николай Милчев

visibility 0

/ брой: 239

За модерното стадо

visibility 0

/ брой: 239

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ