23 Април 2026четвъртък01:45 ч.

Снимка nvl.bg

Левски довърши ЦСКА

"Сините" стигнаха трети пореден финал във волейбола

/ брой: 69

автор:Дума

visibility 2431

Левски елиминира ЦСКА от битката за титлата във волейболното ни първенство за мъже. "Сините" спечелиха серията с 3:1 успеха и за трета поредна година ще играят за трофея.
В четвъртия мач актуалният първенец срази "червените" инфарктно с 3:2 гейма (-23, 15, -18, 19, 15). За титлата играчите на Николай Желязков очакват по-добрия от Локо Пд и Нефтохимик (2:1), като мач №4 беше снощи.
Столичните грандове изиграха едно от най-напечените и интересни дербита през последните години. В зала "Христо Ботев" символичните гости на два пъти изоставаха в резултата, но стигнаха до драматичния успех след тайбрек. В него резултатът вървеше точка за точка от 4:4. При 15:15 Николай Пенчев би сервис в аут, а след това иранецът Мохамад Реза Беик бе спрян на блокада.
За най-добър играч в цялата серия бе избран бившият национал Тодор Скримов. В последната среща перничанинът реализира 17 точки, 3 от които от начален удар. Най-резултатен стана Гордан Люцканов с 22 т., а Лазар Бучков добави 14. За "червените" 42-годишният Стойко Ненчев заби 22 т., а 6 години по-младият Теодор Тодоров добави още 13.
"Винаги плейофните мачове са други, тежки. Безкрайно съм щастлив, че успяхме да затворим срещата сега, защото това ни дава глътка въздух повече за финала. Що се отнася до мачовете, видяхте колко инфарктни геймове, обрати през цялото време, но това, което наклони везните в наша посока, е, че във важни моменти успяхме да отиграем по-добре определени ситуации. Трябва да отдадем дължимото и на ЦСКА, играха силно, дадоха всичко от себе си", обяви Желязков. 
"ЦСКА изпраща противоречив сезон. Невинаги беше така през кампанията, но в последните седмици видях лицето, което искам, а то е непримиримост, борба. Радостното е, че през последните години в плейофната фаза показваме това сърце, което искаме, а ние сме най-големите привърженици на ЦСКА. Искаме да се бием, да показваме надрастване. Трябва да поздравим Левски, поддържат добро постоянство, те продължават напред", обяви колегата му Александър Попов.

Социалдемократите напускат властта

автор:Дума

visibility 827

/ брой: 73

Хърватия затяга правилата за престоя на чужденци

автор:Дума

visibility 786

/ брой: 73

Унгария се закани да арестува Нетаняху

автор:Дума

visibility 900

/ брой: 73

Трета рокада в кабинета на Тръмп

автор:Дума

visibility 797

/ брой: 73

Новият път

автор:Александър Симов

visibility 794

/ брой: 73

Предлагам да обявим мораториум

автор:Кристиан Вигенин

visibility 827

/ брой: 73

Изчистете кошера от търтеите!

visibility 716

/ брой: 73

Препъни камъни пред новата власт

visibility 860

/ брой: 73

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ