24 Юни 2025вторник18:08 ч.

Официозни лъжи

/ брой: 1

автор:Чавдар Найденов

visibility 4032

Чавдар НАЙДЕНОВ


Забавен факт. Над 5 трилиона долара са били похарчени, за да бъде намален делът на въглеводородите в енергетиката на света с 2% за 20 години - от 86% до 84%.
Разсъждение. Ако наистина целият свят ще прекрати употребата на въглеводороди за енергия, ще са нужни само 50 Х 5 трилиона, т.е. някакви си 2 и половина годишни БВП и само хиляда години.
А едновременно с това всички сериозни чичета  говорят на един глас и с напълно сериозно изражение на лицето за някакво такова Zero Carbon - "Нула въглеводороди" - ту до 2035-а, ту до 2050-а... Независимо, че числата не излизат!
Даже се палят, поучават, гневят, остракират, очернят другомислещи, запушват усти, включително на основателите на собствените си движения!
Почти както с "демокрацията и пазарната икономика" през 1990-те.
И банките, тези съкровищници на мъдростта и знанието, отказват да отпускат кредити за всичко с етикета въглеводородна енергетика. А също обозначиха за ликвидация ядрената енергетика и големите хидростанции - изумително, но факт.
Ставащото напомня за ранните християни от периода, когато са унищожавали Александрийската библиотека и цялото знание на античността, заедно с носителите му.
Извод. Има много официозни лъжи в западната политика и медии, но през последните години тази проблематика се ползва с приоритет.
А анализите, меко казано, изостават. Защото енергийните олигополи дълго време са създавали параванни НПО, мимикриращи наука, купували са учени, в някои човешкоправни и свободнословни щати даже има закон срещу употребата на израза "climate change". Т.е. нищо не е дадено наготово, трябва търпеливо и грамотно да се съпоставят факти и "факти" на различни автори и мрежи от същества.
Между всички отрасли на индустрията днес най-важно и трудоемко е производството на истина.

Фейсбук

България осигурена с петрол и газ

автор:Дума

visibility 1186

/ брой: 113

Нотариуси разкриха 286 хил. длъжници на НАП

автор:Дума

visibility 1639

/ брой: 113

36% от българите планират почивка в чужбина

автор:Дума

visibility 1192

/ брой: 113

2025 ще бъде година на скъпите плодове

автор:Дума

visibility 989

/ брой: 113

Иран предупреди приятелите на САЩ

автор:Дума

visibility 1673

/ брой: 113

НАТО договори 5% от БВП разходи за отбрана

автор:Дума

visibility 937

/ брой: 113

25 жертви на атентат в православен храм

автор:Дума

visibility 1265

/ брой: 113

Накратко

автор:Дума

visibility 1321

/ брой: 113

Подай ми Парите

автор:Александър Симов

visibility 1486

/ брой: 113

Мир без изключения

visibility 1618

/ брой: 113

Въглищата си отиват, но какво идва след тях?

visibility 1215

/ брой: 113

Иде ли краят на вечния длъжник

автор:Дума

visibility 1386

/ брой: 113

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ