18 Декември 2025четвъртък07:27 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Мая Димитрова: Държавата да разкрие всички незаконни домове за възрастни хора

КЗК, КЗП и НАП работят, за да няма необосновано вдигане на цените

автор:Дума

visibility 7202

“Държавата трябва да стигне докрай и да разкрие всички незаконни домове за възрастни хора. Недопустимо е в една демократична държава да има такива издевателства над хора. Трябва да се потърси отговорност на абсолютно всички, които са замесени.” Това заяви заместник-председателят на ПГ на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Мая Димитрова пред Bulgaria ON AIR. 

Според нея проблемът с т.нар. домове за възрастни хора е висял с години и не смята, че настоящият социален министър носи отговорност за случилото се, но в същото време очаква Министерството на труда и социалната политика и Министерството на правосъдието да доведат казуса до неговия край. 

“Факт е, че са много малко на брой домовете, в които пребивават възрастни хора. В момента се ремонтират 81, но и те са недостатъчни. Може би много късно държавата започна да мисли за този проблем. В един момент се даде възможност на търговски дружества и на частни лица да правят домове за възрастни хора и оттам отслабна контрола”, допусна Димитрова. 

Народният представител от левицата обърна внимание и на проблема с липсата кадри, особено на медицинските, тъй като възрастните хора имат нужда преди всичко от здравни грижи. “Освен за увеличаване на възнагражденията на медицинските работници, трябва много сериозно да помислим как да задържим тези хора в България”, подчерта Мая Димитрова. 

Според нея приемането на еврото в България от следващата година не се приема еднозначно от хората най-вече поради липсата на достатъчно информация. “Не е тайна, че “Възраждане” всяват страх сред хората. КЗК, КЗП и НАП вече са започнали работа, така че да има контрол и да няма необосновано вдигане на цените. За всички нас в съвместното управление е важно българският народ да има сигурност, да бъде информиран и да е спокоен”, каза още Мая Димитрова.  

БДЖ запазва 75% от пътническите превози

автор:Дума

visibility 3667

/ брой: 237

Ще има отлив в цялата сфера на услугите след първи януари

автор:Дума

visibility 1581

/ брой: 237

Започва проучването за нефт и газ край Варна

автор:Дума

visibility 860

/ брой: 237

Експерт: Земеделието в Европа е почти унищожено от регламенти

автор:Дума

visibility 3664

/ брой: 237

Доналд Тръмп: Мирът в Украйна е по-близо от всякога

автор:Дума

visibility 1097

/ брой: 237

Матео Салвини: Санкциите на ЕС ни поставиха на колене

автор:Дума

visibility 3635

/ брой: 237

В Хърватия е потвърден случай на проказа

автор:Дума

visibility 1479

/ брой: 237

Пекин си взима пандите от Токио

автор:Дума

visibility 4208

/ брой: 237

Безизходица

автор:Александър Симов

visibility 4577

/ брой: 237

Чашата не е решение

автор:Барбара Пейчинова

visibility 5746

/ брой: 237

Врата в полето

visibility 4349

/ брой: 237

Светът през 2025 г. - войни, протести, мир

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 237

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ