Подкрепа за доизграждане на Спешно отделение в сградата на болничния комплекс на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ в Ямбол потърси депутатът от ПГ"БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Красимир Йорданов от председателя на НС доц. Наталия Киселова. По негова инициатива беше проведена среща с участието на евродепутата Кристиан Вигенин, областния управител, директора на болницата д-р Панайот Диманов и началника на Спешно отделение д-р Райно Георгиев.
В новия болничен комплекс почти са завършени болничните отделения и е доставена техника, но проблемът с пускането в експлоатация на комплекса е забавеното строителство на Спешното отделение и на Центъра за спешна медицинска помощ, без които не може болницата да се премести в новата постройка. За двете здравни структури, които се изграждат по проект „Подкрепа за развитието на системата за спешна медицинска помощ“, има избрани изпълнители, но се е наложило препроектиране заради неточности и дублирани дейности и се подготвя анекс.
Д-р Панайот Диманов сподели, че вече тече гаранцията на техниката, без тя да може да се използва и коментира, че е нужна политическа воля за решаването на проблема. Вигенин подчерта, че новият болничен комплекс на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ може да бъде представен и като част от подготовката за ЕС в сферата на сигурността, защото здравната инфраструктура е съществен елемент от нея.
Доц. Киселова се ангажира да съдейства за решаването на проблемите. Според нея пускането в експлоатация на новия болничен комплекс е изключително важен за целия Ямболски регион.