17 Октомври 2025петък11:45 ч.

Снимка Фейсбук

200 приятели на Виетнам празнуваха независимостта му

/ брой: 170

автор:Юри Михалков

visibility 431

Най-малко 200 души дойдоха на приема на посолството на Виетнам във Военния клуб по повод два юбилея - 80-годишнина на социалистически Виетнам и 75 години от установяването на дипломатически отношения между нашите две страни. Сред гостите бяха вицепремиерът и председател на НС на БСП Атанас Зафиров, министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, политици, депутати, общественици, културни дейци, журналисти и приятели на азиатската държава. В почетните редици на гостите бе и бившият премиер Симеон Сакскобургготски. 
Прозвучаха химните на двете страни. Кратко съдържателно видео припомни възловите години от историята на независим Виетнам. В приветствените си слова Н. Пр. посланик г-жа Нгуен Тхи Мин Нгует и Борислав Гуцанов изразиха пожелания за развитие и задълбочаване на двустранните отношения. 
Приемът бе съпроводен с богата музикална програма. Домакините представиха не само традиционни за страната си песни и танци, но и изненадаха гостите с изпълнение на Дунавското хоро. Наш състав изпълни виетнамски танц с типичните финес и грациозност. Бурни аплодисменти предизвика изпълнението на песента "Моя страна, моя България" на типичен виетнамски инструмент трънг от бамбук, наподобяващ ксилофон, придружен с танца на балетна двойка.

Участието във властта не е самоцел за БСП

автор:Дума

visibility 102

/ брой: 194

Първите ни два F-16 не летят, до дни чакаме нови 2

автор:Дума

visibility 95

/ брой: 194

Два трамвая се сблъскаха в София

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 194

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 91

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 85

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 93

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 86

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 87

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ