16 Юни 2025понеделник17:32 ч.

Вилдерс напуска властта заради миграцията

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 7052

Ръководителят на крайнодясната нидерландска Партия на свободата Герт Вилдерс обяви, че формацията му напуска управляващата 11 месеца коалиция. Причината е, че коалицията не е приела плана му за овладяване на миграцията. Вилдерс поиска приемането на план от 10 точки, който включва използване на армията и връщане на всички лица, търсещи убежище. 
Берлинският административен съд постанови, че решението на германското правителство да връща кандидати за убежище на границите на страната е незаконно, съобщи ДПА. Съдебното решение е удар за канцлера Фридрих Мерц, който обеща да затегне мерките срещу миграцията, отбелязва агенцията. Той отвърна, че решението може да ограничи енергичните мерки на правителството срещу миграцията, но няма да ги спре напълно.
Турски трафиканти са стреляли срещу гръцката брегова охрана край Агиос Фокас в Лесбос, след като са свалили там 25 нелегални имигранти. По-късно турският риболовен катер се е отправил към турския бряг.

Половината от някои зеленчуци в суперите да са български

автор:Дума

visibility 607

/ брой: 107

Приходите от ДДС засега изостават от плана за 33% ръст

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 107

Данъчните отчитат 43% ръст в оборота на обменните бюра

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 107

Смъртоносни удари между Израел и Иран

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 107

Политическо убийство в САЩ

автор:Дума

visibility 577

/ брой: 107

Антонио Коща инициира среща София - Скопие

автор:Дума

visibility 604

/ брой: 107

Дмитрий Песков: Отношенията със САЩ са авгиеви обори

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 107

Ядреният раздор

автор:Юри Михалков

visibility 630

/ брой: 107

От "Позитано" до... Позитано

автор:Ина Михайлова

visibility 652

/ брой: 107

Като в детска игра

visibility 584

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ