06 Юни 2025петък05:45 ч.

ЕС опитва да приеме РСМ зад гърба на България

Наши евродепутати се натъкнали на нарушения при подготовката на доклад на ЕП за напредъка на Скопие

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 1106

Европейският съюз може да заобиколи България и да покани РС Македония за член. Това стана ясно от изказване на еврокомисаря по разширяването Марта Кос пред комисията на ЕП по външни работи. Тя съобщи, че ЕК търси възможности за опростяване на процедурите за присъединяване, за да се избегне опасността двустранни въпроси да засягат процеса в геополитически контекст. Кос изрази дори готовност да сътрудничи в диалога между Скопие и София.
"Целта ни е преговорите за присъединяване на РС Македония да започнат веднага щом бъдат въведени необходимите конституционни промени. България и Скопие трябва да започнат преговори и да намерят решение на този въпрос", подчерта Кос. 
Евродепутатът Андрей Ковачев от ЕНП/ГЕРБ възрази, че между София и Скопие няма двустранен проблем. Той припомни, че преговорната рамка с РСМ е одобрена от 27 държави от ЕС и от кандидатстващата за присъединяване страна. Станислав Стоянов от ЕСН/"Възраждане" съобщи, че като докладчик в сянка се е натъкнал на сериозни нарушения при подготовката на доклад на ЕП за напредъка на РС Македония.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ