11 Юни 2025сряда00:37 ч.

Красимир Йорданов, БСП-ОЛ: „Напоителни системи“ ще предоставя вода за напояване на по-ниска цена

Ние последователно настояваме за възстановяване и модернизация на цялата водопреносна система

автор:Дума

visibility 4040

„Подпомагането на напояването винаги е било сред нашите основни приоритети и не случайно заема водещо място в нашите 100 точки за ускорено развитие на България, които представихме пред обществото на последните парламентарни избори. Затова ще подкрепим промените в Закона за водите, които са насочени към устойчивото развитие на българското селско стопанство.“ Това заяви народният представител от БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Красимир Йорданов от парламентарната трибуна.

„Ние последователно настояваме за възстановяване и модернизация на цялата водопреносна инфраструктура, управлявана от „Напоителни системи“. Напояването е ключов фактор за оцеляването на българското земеделие в условията на все по-чести засушавания и климатични промени. Ние, като народни представители, сме длъжни да направим напояването достъпно за все повече земеделски производители“, добави Йорданов.

По неговите думи предложеният законопроект създава правна рамка за решаването на този проблем, като предлага практическо решение за замяна на отпадналата схема „Помощ за разходи за напояване“ с нов механизъм, при който държавата, чрез „Напоителни системи“, ще осигурява вода като обществена услуга. „По този начин земеделските производители ще бъдат компенсирани, а тежестта от високата цена на водата значително ще намалее за тях. Това е важна стъпка за гарантиране на тяхната конкурентоспособност“, обясни народният представител от левицата.

Красимир Йорданов каза още, че на срещи в цялата страна фермери споделят, че високата цена на водата за напояване е бариера за тях.

„Това е реален и спешен проблем, за който са необходими адекватни и бързи действия. Като народни представители, наш дълг е да предложим работещо и справедливо решение. Затова ние, от БСП-ОЛ, ще подкрепим този законопроект. Вярваме, че той ще облекчи земеделските производители, ще подобри условията им на труд и ще допринесе за по-лесната реализация на тяхната продукция на пазара“, заключи Йорданов.

Не харчете панически спестяванията си

автор:Дума

visibility 834

/ брой: 103

Ожесточени сблъсъци в Лос Анджелис

автор:Дума

visibility 840

/ брой: 103

Русия настъпва в нова област, Киев отрича

автор:Дума

visibility 854

/ брой: 103

Нидерландци проверяват коли за мигранти

автор:Дума

visibility 833

/ брой: 103

Кратки новини

автор:Дума

visibility 789

/ брой: 103

Истинските факти

автор:Александър Симов

visibility 874

/ брой: 103

Операция "Барбароса" срещу хората

visibility 868

/ брой: 103

9 юни - началото на летоброенето на омразата

visibility 968

/ брой: 103

Достолепие, мъдрост, класа

автор:Петър Михайлов

visibility 869

/ брой: 103

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ