01 Юли 2025вторник18:43 ч.

Министър Борислав Гуцанов:

Ще продължим програмите "Топъл обяд" и "Грижа за дома"

/ брой: 24

автор:Аида Ованес

visibility 7835

Програмата "Топъл обяд" ще продълж, като единичната цена на храната няма да се повиши преди септември, заяви министър Борислав Гуцанов по време на блиц контрола в парламентарната Комисия по труда и социалната политика.
По думите му сега няма да може да се намерят пари за повишаване на единичната стойност, но преди септември ще бъде обсъдено как и откъде да бъдат намерени допълнителни средства, за да се мисли как може да се повиши единичната цена на обяда. Ние сме длъжни да осигурим средства, това е жизнено необходимо за хората, допълни министър Гуцанов.
Той посочи, че по програмата „Грижа в дома“, която трябва да продължи, са осигурени 100 млн. лв. По думите на Гуцанов от сдружението на общините са се ангажирали да намерят разумни подходи дали не може да се съчетават някои от дейностите и където е имало определени отклонения, те да бъдат отстранени, така че да може отново да се стигне до всички потребители. Той увери, че министерството ще направи всичко възможно да осигури средствата по програмите, независимо колко е трудно.

Мицотакис призна за провал срещу корупцията

автор:Дума

visibility 813

/ брой: 118

13 нелегални мигранти между Видин и Калафат

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 118

Канцлер и министър против забраната на АзГ

автор:Дума

visibility 553

/ брой: 118

Кратки новини

автор:Дума

visibility 666

/ брой: 118

ТЕЛК - някога, но не сега

автор:Аида Ованес

visibility 761

/ брой: 118

Затлъстяването на десницата

автор:Александър Симов

visibility 620

/ брой: 118

Кой няма интерес детските лекарства да са безплатни?

visibility 493

/ брой: 118

Задава се отново режим на водата в България

автор:Дума

visibility 535

/ брой: 118

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ